En Ucuz ve Hafif Ticari Araç

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Motorlu Araçlar Dünyası Bölümünden En Ucuz ve Hafif Ticari Araç ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gönülce
  Özel Üye
  Reklam

  En Ucuz ve Hafif Ticari Araç

  Reklam  En Ucuz ve Hafif Ticari Araç

  Forum Alev  Çin'de üretilen Kanuni en ucuz hafif ticari olacak.


  En ucuz otomobilden daha uygun fiyatla yani 16.000 YTL’nin altında satışa çıkması beklenen araçlar “Kanuni” markasını taşıyacak.
  Motosiklet pazarında Kanuni adıyla markalaşan Kuralkan Grup, Çinli uçak ve helikopter üreticisi Hafei ile anlaştı. Hafei, HF Kanuni markasıyla Türkiye pazarı için üretime başlıyor.
  Kuralkan Genel Müdürü Said Kuralkan, ağustos ayında 2009 model olarak ilk lansmanın yapılacağını belirterek, şu bilgileri verdi: “Hafei, Çin ordusu için helikopter ve uçak üreten bir firma. Son dönemde otomobil, hafif ve ağır ticari araç ile otobüs üretimine de girdiler. Suzuki modellerini üretiyorlar. Biz bu grupla anlaştık. Distribütörlük için izinlerin son aşamasındayız. İyimser olursak eylül-ekimde, en kötü ihtimalle aralıkda satışa çıkacağız.” Kuralkan, HF Kanuni markasıyla 4 farklı hafif ticari aracı Türkiye’de satışa çıkarmayı planlıyor. Bunlar 3 silindirli, saatte 95 km hıza sahip, 35 KWA gücünde, 1.000 lt motorlu, şehir içi nakliye boyutları olan araçlar. Fiyatları ise Türkiye’de satılan en ucuz otomobilin fiyatından daha hesaplı olacak. Açık kasa, iki veya daha çok koltuklu camlı panelvan versiyonları satılacak.
  Şu anda 45 bayi, 25 servis kurulduğunu söyleyen Said Kuralkan, bu yıl bin civarında araç ithal edeceklerini söyledi. Kuralkan, “Fiyatımız 10 bin liranın altında olmayacak. Araçlarımız B ve C gelir grubuna yönelik” dedi. Kuralkan, önümüzdeki yıllarda otomobil getirmeyi de planladıklarını söyledi.
  SURİYE VE MEKSİKA'DA TEST EDİLDİ
  KURALKAN Grubu, Hafei ile anlaşma yapmadan önce, bu araçların Çin’den sonra en çok satıldığı Suriye ve Meksika’ya birer temsilcisini göndererek, test edip, araştırmalar yapmış. Her iki ülkede de bu araçları satın bayilerle, satın alan müşterilerle görüşmeler yapılmış. İkinci el pazarındaki durumuna, dayanıklılığına bakılmış. Müşteri memnuniyeti araştırması şyaptırılmış. Gelen raporların olumlu çıkması sonucu Çinli ana firma ile masaya oturulmuş.

 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: En Ucuz ve Hafif Ticari Araç

  Reklam  Çin marka araçların çok dayanıklı olmadıkları bilinmektedir.Fakat insanlar ikinci el bir araba almaktansa yeni olsun Çin malı olsun mantıkları satılmaya nedendir.En fazla 5 yıl ömür biçilen Çin malları yine de alıcı bulmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi