Yeni VWagen Polo

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Motorlu Araçlar Dünyası Bölümünden Yeni VWagen Polo ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Apollo
  Emekli
  Reklam

  Yeni VWagen Polo

  Reklam  Yeni VWagen Polo

  Forum Alev
  Yeni VW Polo!
  VW’nin küçük sınıftaki otomobili Polo’nun yeni nesli yollara 2009'da yollara çıkıyor.  Daha büyük bir gövdeye ve daha kaliteli bir üretime sahip olan yeni Polo aynı zamanda daha gelişmiş motorlarla da donatılacak. Son derece zarif çizgilere sahip olan yeni Polo, 2008’in sonlarında satışa çıkacak olan Ford Fiesta ve Honda Jazz gibi güçlü rakiplere de meydan okuyacak.

  Aslında yeni Golf’ün fotoğraflarını görenler yeni Polo’nun tasarım ruhunu kimden aldığını çok iyi anlayabilirler. Ayrıca VW’nun son konsepti Up! ile birlikte gördüğümüz çizgilerin özellikle ailelerin tercihleri göz önüne alınarak yeni Pola’ya da taşındığı görülüyor.Yeni Polo, şık burun kısmı, sportif farları ve çift çıtadan oluşan ön ızgarası ile selefine göre çok daha büyük duruyor. Klas bir şekilde arkaya doğru uzanan bel kısmı ve Tiguan’a benzeyen arka lamba grubu da Polo’nun göze çarpan diğer detayları olarak sıralanabilir.

  Özellikle yeni Fiesta’da ortaya çıkan evrimi Polo’dan bekliyorsanız, yanılırsınız. Çünkü Polo’nun müşteri kitlesi göz önünde bulundurularak yeni nesil Polo’da çok radikal bir değişim tercih edilmemiş. Buna rağmen boyu dört metreyi bulan yeni Polo oldukça geniş bir iç hacme kavuşmuş. Tavanı daha da yükselen yeni Polo belki de VW’nin ürün gamına küçük bir kardeşin daha geleceğini haber veriyor olabilir. Kalite olarak da kendini bir hayli geliştiren yeni Polo, içeride kullanılan plastik malzemeden tutun da ipeği andıran ön konsol tasarımına kadar birçok detayda Golf’e yaklaşmış görünüyor. İncelen koltuk yapıları sayesinde içerideki diz mesafesi de büyümüş.

  Selefindeki süspansiyon sistemi geliştirilerek yeni Polo’ya taşınırken elektrik motorlu hidrolik direksiyon sistemi de yeni otomobil de bulunacak.

  Yeni Polo’da, daha önceden de kullanılan 1.2 lt üç silindirli geliştirilmiş 60 HP veya 70 HP güç üreten motor, 1.4 lt 85 HP ve 1.2 lt süper turbo 105 HP motorlar görev yapacak. Ayrıca 75 HP, 90 HP veya 105 HP güç üreten 1.6 lt common-rail TDI dizel motorunda yeni Polo’da kullanılması bekleniyor. Çevreci 1.4 lt 80 HP motora sahip olan Bluemotion versiyonun yanı sıra performans tutkunlarını fazlasıyla heyecanlandıracak 1.4 lt 170 HP turbo şarjlı TSI motora sahip GTI versiyonu da yeni Polo’nun ürün gamı içerisinde yer alacak. Şasi yapısı da bir hayli güçlendirilen yeni Polo Renaultsport Clio ve Opel Corsa’dan aşağı kalmayacak bir performansı şimdiden müjdeliyor. Üstelik hepsi bu kadar da değil, yeni Polo’nun kaputunun altında 135 HP güç üreten bir TDI dizel motor da bulunacak. Yeni Polo’nun birçok versiyonunda 6 vitesli şanzıman bulunurken ilk defa VW’nin çift kavramalı yarı otomatik DSG şanzımanı da opsiyonel olarak sunulacak.

  Fiyatı şu anki versiyon ile aynı olacak olan Yeni Polo ‘nun satışına 2009’un ortalarında başlanacak.


  Kaynak : Milliyet Gazetesi 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Yeni VWagen Polo

  Reklam  Vw marka arabaların hepsi dünyada çok kullanılmaktadır.Özellikle Avrupa ve Türkiye pazarında söz sahibidirler.Her zaman polo markalar kendini yenilemekte ve gelişen teknolojiye ayak uydurmaktalar.+ Yorum Gönder
yeni polo
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi