Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgiler(Nedir?)-Biyomedikalcılar Grubu

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgiler(Nedir?)-Biyomedikalcılar Grubu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgiler(Nedir?)-Biyomedikalcılar Grubu

  Reklam  Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgiler(Nedir?)-Biyomedikalcılar Grubu

  Forum Alev
  Biyomedikal cihaz teknolojisi programının amacı, tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı, kullanımı, bakın ve onarımları alanında çalışacak ara elemanları yetiştirmektir. Biyomedikal cihaz teknolojisi programına girmek isteyenlerin fen bilimlerine ve özellikle fiziğe ilgi duymaları, şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri algılama yeteneğine sahip, insanlara yardım etmekten hoşlanan, sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenir.

  Programın Amacı: Biyomedikal cihaz teknolojisi programının amacı, tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı, kullanımı, bakım ve onarımı alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:Biyomedikal cihaz teknolojisi programında matematik, fizik, kimya gibi temel bilim dersleri, elektrik devreleri, biyofizik, biyokimya, biyomedikal teknoloji, fizyoloji, genel tıp cihazları ve X-Ray cihazları gibi dersler okutulur.

  Gereken Nitelikler:Biyomedikal cihaz teknolojisi programına girmek isteyenlerin temel bilimlere ve özellikle fiziğe ilgi duymaları, şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri algılama yeteneğine sahip, insanlara yardım etmekten hoşlanan, sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenir.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Biyomedikal cihaz teknolojisi programını bitirenlere "Biyomedikal Cihaz Teknikeri" ünvanı verilir. Biyomedikal cihaz teknikeri, tıpta ve biyolojik bilimler alanında kullanılan alet ve cihazları, şemalarına uygun olarak yerlerine monte eder, sürekli bakımını yapar, arıza olunca yerini saptar ve onarır.

  Çalışma Alanları:Biyomedikal cihaz teknikerleri, resmi ve özel hastanelerde, dispanserlerde ve laboratuvarlarda görev alabilirler.

  Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Olan Üniversiteler ve İlgili Fakülteleri

  BAŞKENT - MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
  FIRAT - TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
  MARMARA - TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
  EGE - EGE MESLEK YÜKSEKOKULU
  İSTANBUL - TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
  DOKUZ EYLÜL - İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU
  AKDENİZ - TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
  ERCİYES - HALİL BAYRAKTAR SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  KARADENİZ TEKNİK - TRABZON MESLEK YÜKSEKOKULU
  GAZİANTEP - GAZİANTEP MESLEK YÜKSEKOKULU
  FATİH - SAĞLIK BİLİMLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  AFYON KOCATEPE - ATATÜRK SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
  BAŞKENT - TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
  KADİR HAS - TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
  KOCAELİ - KÖSEKÖY MESLEK YÜKSEKOKULU
  EGE - EGE MESLEK YÜKSEKOKULU
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgiler(Nedir?)-Biyomedikalcılar Grubu

  Reklam  cinsiyet farkedıyor mu pekı ?? 3. 3
  Ziyaretçi
  Turgut Özal Üniversitesi Ankara Meslek Yüksekokulu Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı

  Arkadaşlar Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programında 7 yıldır çalışan öğretim görevlisi olarak sizlere bilgi vermek istiyorum. Bu program sağlık sektöründe kullanılan tüm elektronik cihazların (Ekg, Ultrason, Defiblatör, Hastabaşı monitör, Tomografi vb) pazarlanması, montajı, kalibrasyonu, sarf malzemelerinin sürekli hastaneye sağlanması gibi çok geniş alana sahip. Eğer elektroniğe merakınız var ve yetenekli iseniz Türkiye de çok iş yapabilirsiniz. Çünkü sağlık sektörü gelişiyor ve hastane sayısı artıyor. Birde DGS sınavı ile öğrencilerimiz Elektronik mühendisliği gibi çok ideal bir fakülteye de geçebilirsiniz. Ama sizin elektronik kabiliyetiniz çok önemli.

  Turgut Özal Üniversitesi Ankara Meslek Yüksekokulu Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Öğr.Gör. Muhlis YILDIRIM+ Yorum Gönder
biyomedikal cihaz teknolojisi nedir,  biyomedikal cihaz teknolojisi,  biyomedikal cihaz teknolojisi hakkında bilgi,  Biyomedikal bölümü hakkında bilgi ,  biyomedikal cihaz teknolojileri alanı nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 8 kişi