Mahalli İdareler Meslek Hakkında Bilgi

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Mahalli İdareler Meslek Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Mahalli İdareler Meslek Hakkında Bilgi

  Reklam  Mahalli İdareler Meslek Hakkında Bilgi

  Forum Alev
  Programın Amacı: Mahalli idareler programının amacı, mahalli idareler, yani belediyeler, özel idareler gibi teşkilatların çeşitli bölümlerinde çalışacak ara elemanları yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Mahalli idareler programında halkla ilişkiler, yönetim bilimi, kamu yönetimi, kamu personel yönetimi, mahalli idareler, anayasa hukuku, idare hukuku, büro makineleri, büro uygulaması, mahalli idareler semineri uygulaması gibi dersler okutulmaktadır.

  Gereken Nitelikler: Bu programa girmek isteyen öğrenciler kendilerini halkla ilişkiler, yönetim bilimi, personel yönetimi konularında iyi yetiştirmelidirler. Ayrıca bu elemanlar kamu yönetimi konusunda bilgili, başka insanlarla işbirliği yapabilecek kadar uyumlu ve geçimli olmalıdırlar.

  Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Bu programdan mezun olanlara "Mahalli İdareler Meslek Elemanı" ünvanı verilir. Bu ünvanı kazanmış kişiler meslek hayatlarında mahalli idarelerin üst yöneticilerinin en yakın yardımcıları olarak çalışırlar ve alınan kararları yürütürler.

  Çalışma Alanları: Bu programı bitirenler, genellikle belediyeler, valilikler ve bunlara bağlı kuruluşlarda görev alırlar. Ülkemizde bu alanda çalışacak yetişmiş elemana büyük ihtiyaç vardır.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Mahalli İdareler Meslek Hakkında Bilgi

  Reklam  muhtarlıklarda ara eleman , mahalli belediyelerde sekreter , ofis elemanı gibi işler yapan Mahalli İdareler Mesleğinde bu bölümden mezun olanlar ne kadar tercih edilir bilinmez ama amacına uygun eğitim veren öğretim kurumlarımız var+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi