Baskı Sanatları Elemanı / Meslek Hakkında Bilgi

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Baskı Sanatları Elemanı / Meslek Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Baskı Sanatları Elemanı / Meslek Hakkında Bilgi

  Reklam  Baskı Sanatları Elemanı / Meslek Hakkında Bilgi

  Forum Alev
  Programın Amacı

  Baskı sanatları programının amacı çoğaltma yoluyla uygulanan her türlü baskı tekniklerini çağın teknolojik gelişimi doğrultusundaki sanat anlayışı ile bütünleştirebilecek elemanları yetiştirmektir.

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

  Öğretimin ilk yılında temel sanat eğitimi dersi, bölümün özelliği doğrultusunda ağırlıklı olarak verilir. Daha sonraki yıllarda, yine alanın özelliğine göre, sanat becerisini ve sanat kültürünü geliştirici dersler okutulur. Süre olarak uygulamalı dersler kuramsal derslere oranla daha fazladır.

  Gereken Nitelikler

  Baskı sanatları bölümüne önkayıt sistemiyle öğrenci alınmaktadır. Bu alanda çalışmak isteyenlerin resim ve sanat tarihi alanlarına ilgi duymaları, genel akademik yetenek yanında araştırma ve gözlem gücüne sahip, yetenekli ve yaratıcı bir kişi olmaları beklenir.

  Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

  Bu programdan mezun olanlara "Baskı Sanatçısı Unvanı" verilir. Baskı sanatları bölümü mezunları çoğaltma yoluyla uygulanan her türlü baskı tekniklerini çalıştıkları işte uygularlar.

  Çalışma Alanları

  Bu diplomaya sahip olanlar çeşitli kamu kuruluşlarında çalışabilecekleri gibi özel reklam, basım-yayım kuruluşlarında da çalışabilir. Ayrıca bu meslek serbest çalışmaya da oldukça elverişlidir. Ancak bu kişinin yeteneğine ve bölgenin ekonomik durumuna bağlıdır.

 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Baskı Sanatları Elemanı / Meslek Hakkında Bilgi

  Reklam  kağıt için fotokopici ne ise bu durum tüm kopyalama teknikleri için geçerli tekstil için farklı elektronik eşya için farklı bilgi birim kerektiren meslek dalıdır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi