Kariyer Nedir?

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Kariyer Nedir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aSsude
  Usta Üye
  Reklam

  Kariyer Nedir?

  Reklam  Kariyer Nedir?

  Forum Alev
  Kariyer Nedir ?

  Çoğumuzun birçok kez ifadelerinde yararlandığı bir sözcük olan kariyer, özellikle işe ilişkin konumlardan, iş hayatında olunabilecek her türlü ilerlemeden ve iş yaşamında bulunulabilecek ileri mevkilerden bahsedilirken kullanılır.


  Mesela üniversiteye geçiş sürecinde olan bireyin '...kariyer sahibi olmak istiyorum' diyerek bitirdiği cümlesi kariyerin tam olarak da bu anlamına denk düşmektedir.
  Daha sınırlı bir bakış açısından ele alınırsa
  bir bakıma da mesleki bakımdan hiyerarşik olarak sürekli bir üst pozisyon için çalışmak anlamında da kullanılabilir.

  Kimi zamansa kariyer, uzmanlık belirtmek üzere kullanılan bir ibaredir. Örneğin bir doktordan bahsederken ' kariyer sahibi bir insan' olarak değerlendirme yapılması bu yöndedir.

  Kariyer için yapılmış en genel geçer ve uygun tanımlama şöyle özetlenebilir: "Kişinin yaşamı boyunca edindiği işe ilişkin deneyim ve faaliyetler ile ilgili olarak algıladığı tutum ve davranışlar dizisi" .

  Kişilerin iş hayatları olsun sosyal hayatları olsun kendilerine belirledikleri hedeflere ulaşma süreçleri ve bu süreçte uyguladıkları programlarla gelen deneyimler kariyerin yapılanması açısından büyük önem taşır.

 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Kariyer Nedir?

  Reklam  kariyer hepimizin sorulduğunda hedeflediği hayat çizgisine verilen addır yani bir alan üzerinde eğitim alıp yada yetiştirilip o alanda uzman olma halinin adıdır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi