Deniz Elektroniği

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Deniz Elektroniği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Deniz Elektroniği

  Reklam



  Deniz Elektroniği

  Forum Alev


  Deniz Elektroniği programının amacı, her türlü deniz araçlarında elektronik alet ve devrelerin, bakımı ve onarımında gerekli, eğitim ve öğretim yapılar bu alanda çalışacak teknik eleman yetiştirmektir.

  Deniz Elektroniği Programının Amacı : Deniz elektroniği programının amacı, gemilerde ve limanlarda bulunan elektronik cihazların kurulması, bakımı ve onarımı işlerini yapacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

  Deniz Elektroniği Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Deniz elektroniği programında temel elektronik, elektronik, teknik deniz elektriği, bilgisayar temel gemicilik, gemi makineleri operasyonu denizde haberleşme, deniz ticaret hukuku gibi dersler ve Denizcilik İngilizcesi okutulmaktadır.

  Deniz Elektroniği için Gereken Nitelikler : Deniz elektroniği programında okumak isteyenlerin fiziğe , özellikle elektrik ve elektronik konularına ilgili ve bu alanda başarılı, bedence sağlam, görme ve işitme duyumları keskin dikkatli ve sorumlu kimseler olmaları gerekir.

  Deniz Elektroniği Programının Bulunduğu Üniversiteler Ve Fakülteleri :

  KOCAELİ - KARAMÜRSEL MESLEK YÜKSEKOKULU

  Deniz Elektroniği Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Deniz elektroniği programını bitirenlere "Deniz Elektroniği Teknikeri" ünvanı verilmektedir. Deniz elektroniği teknikeri gemilerde elektronik sistemlerin bakımı, korunması, onarımı ve programlanması, kıyı kuruluşlarında (limanlarda) mevcut elektronik sistem ve cihazların birimlere takılması ve kullanılması ile ilgili işlemleri yürütür.

  Deniz Elektroniği Çalışma Alanları : Deniz elektroniği teknikerleri, Ulaştırma Bakanlığının Denizcilik İşletmelerinde, Meteoroloji Genel Müdürlüğünde, turizm sektöründe (yat işletmeciliği alanında) görev alabilirler. Denizcilik sektöründe bu alanda yetişmiş eleman açığı vardır.




 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Deniz Elektroniği

  Reklam



  deniz elektroniği deyince gemilerde ve gemi limanlarında her türlü cihaz ve elektonik eşyanın tamiri bakımını içerir bu kişilere Deniz Elektroniği teknikeri denir







+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi