Deniz ve Liman İşletme

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Deniz ve Liman İşletme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Deniz ve Liman İşletme

  Reklam  Deniz ve Liman İşletme

  Forum Alev  Deniz-liman işletmeciliği bölümü, işletmenin kuruluşu ve hukuki yapıları, finansman personel ve halkla ilişkilerden oluşan temel işlevler, planlama, örgütleme, yönetme ve etkileme, kontrol, karar verme, iletişim alanlarında kalifiyeli eleman yetiştirmeyi amaçlar.

  Deniz Ve Liman İşletme Programının Amacı : Deniz ve liman işletme programının amacı, kıyı kuruluşlarının işletmesi ile ilgili birimlerde çalışacak elemanları yetiştirmektir.

  Deniz Ve Liman İşletme Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Deniz ve liman işletme programında temel gemicilik,ekonomi, deniz hukuku, deniz ticaret hukuku, meteoroloji, gemi yapısı ve dengesi, deniz elektriği ve elektroniği, işletme yönetimi, deniz acenteciliği, liman işletmeciliği, personel yönetimi, gümrük mevzuatı gibi dersler ve denizcilik İngilizcesi okutulmaktadır.

  Deniz Ve Liman İşletme için Gereken Nitelikler : Deniz ve liman işletme programında okumak isteyenlerin hem fen hem sosyal bilimlere (özellikle hukuk, ekonomi ve işletmeyi) ilgili, bedence sağlam, dikkatli ve sorumlu kimseler olmaları gerekir.

  Deniz Ve Liman İşletme Programının Bulunduğu Üniversiteler Ve Fakülteleri :

  KOCAELİ - KARAMÜRSEL MESLEK YÜKSEKOKULU
  ULUDAĞ - YALOVA MESLEK YÜKSEKOKULU

  Deniz Ve Liman İşletme Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Deniz ve liman işletme programını bitirenlere "Deniz ve Liman İşletme Teknikeri" ünvanı verilmektedir. Deniz ve liman işletme teknikeri limanlara giren ve limanlardan çıkan yüklerin gümrük işlemelerinin yapılması, gemilerin deniz ticaret hukuku kurallarına göre işletilmesi; denizcilikte çalışan personelin yönetimi alanında deniz işletmecisine yardımcı eleman olarak görev yapar, gerektiğinde küçük gemilerde kaptanlık yapabilirler.

  Deniz Ve Liman İşletme Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Deniz ve liman işletme teknikerleri denizcilik ve turizm sektöründe görev alırlar. Denizcilik sektöründe bu alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Deniz ve Liman İşletme

  Reklam  özellikle ülkemizde deniz taşımacılı oldukça önem arzetmektedir ülkemizin coğrafi pozisyonunun stratejik bir noktada oluşu liman işletmelerinin yükünü arttırmaktadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi