Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri

  Reklam  Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri

  Forum Alev
  İşçi-işveren ilişkileri, sosyal güvenlik, servet ve gelir politikaları ve uluslararası planda sosyal politika konularında eğitim yapılır. Ekonomi ve sosyolojiye karşı ilgili, ikna gücüne sahip ve insan ilişkilerinde sabırlı ve başarılı olunmalıdır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yurtdışı ve yurtiçi ünitelerinde, SSK , Bağkur , Emekli Sandığı gibi sosyal kuruluşlarda, müfettiş veya uzman olarak Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve özel işletmelerin endüstriyel ilişkiler ve sosyal işler bölümlerinin yöneticilik ve danışmanlık hizmetlerinde çalışılabilir. Ayrıca iktisat ve işletme mezunlarının çalışabilecekleri öteki alanlarda da görev alınabilir.

  Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri Programının Amacı : Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri programında işçi-işveren ilişkileri, sosyal güvenlik, endüstriyel demokrasi, servet ve gelir politikası, uluslararası planda sosyal politika konularında eğitim yapılır.

  Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Üniversitelerin bu programında hukuk, ekonomi, maliye, işletmecilik ve yönetim bilimlerine ilişkin derslerle matematik, sosyal düşünceler ve sosyal politika tarihi, sosyal politika, çalışma ekonomisi, sendikacılık, sosyal güvenlik, endüstriyel demokrasi, gelir ve servet dağılımı, ücretler, kentleşme ve konut politikası, Türkiye ekonomisi ve sosyal yapısı, kooperatifcilik, çalışma sosyolojisi ve psikolojisi istatistik gibi dersler okutulur.

  Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri için Gereken Nitelikler : Bu alanda öğrenim yapmak isteyenlerin ekonomi ve sosyolojiye karşı ilgili, üstün akademik yeteneğe ve ikna gücüne sahip ve insanlarla iyi ilişkiler kurabilen kimseler beklenir.

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri

  Reklam  Bu meslek grubu özellikle işçi ve işveren arasında köprü olmakta,sosyal güvenlik,gelir gider hesapları,hem ekonomik veriler hem de sosyal bilimlerin karışması demektir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi