Çay Eksperliği

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Çay Eksperliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Çay Eksperliği

  Reklam  Çay Eksperliği

  Forum Alev
  Çay eksperliği programının amacı, çay bitkisinin yetiştirilmesi, çay yapraklarının işlenerek içilecek çay haline gelmesi, ürünün pazarlanması, işlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Çay eksperlerinin başlıca alanı Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Çaykur’ a bağlı kuruluşlar ve özel sektördür.

  Çay Eksperliği Programının Amacı : Çay eksperliği programının amacı, çay bitkisinin yetiştirilmesi, çay yapraklarının işlenerek içilecek çay haline gelmesi, ürünün pazarlanması işlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

  Çay Eksperliği Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Çay eksperliği programında genel matematik ve genel kimya, iklim bilgisi, bitki beslenmeleri ve gübrelenmesi, zirai mücadele, zirai yayım ve haberleşme ve haberleşme, çay yapımı gibi dersler okutulmaktadır.

  Çay Eksperliği için Gereken Nitelikler : Çay eksperliği programında okumak isteyen bir kimsenin biyolojiye ve ekonomiye ilgi duyması, bitki yetiştirmekten ve açık havada çalışmaktan hoşlanması beklenir.
  İle İlgili Yazılar

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Çay Eksperliği

  Reklam  Özellikle Karadeniz bölgesinde çalışma imkanı olan bir meslektir.Çay eksperlliği günümüzde önemli meslek grupları arasında yer almaktadır.Çayın işlenmesi ve yetiştirilmesi konularında bilgili olmaktadırlar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi