Bilgi ve Belge Yönetimi

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Bilgi ve Belge Yönetimi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Bilgi ve Belge Yönetimi

  Reklam  Bilgi ve Belge Yönetimi

  Forum Alev
  Yazılı veya görsel dökümanların korunmasını sağlayarak, istenildiği zaman ve istenildiği şekilde ilgili kişilere verilmesini amaçlayan bir bölümdür. Mezunlar Devlet Arşiv Genel Müdürlüğü arşivinde, Cumhuriyet Dönemi Arşivinde, gazete, ve hastane arşivlerinde, kütüphanelerde çalışabilirler. Yabancı dil bilmek mezunların ücret düzeyini büyük ölçüde etkiler. Meslek eğitimi görmüş arşivci sayısı çok fazla olmadığından iş bulma imkânı bugün ve yakın gelecek için elverişlidir
  Bilgi Ve Belge Yönetimi Programının Amacı : Arşivcilik programının amacı, kamu kurum ve kuruluşları ile özel ve tüzel kişilerin faaliyetleri sonucu oluşan belgeleri koruyan birimlerin kurulmasına ve işletilmesine ilişkin kuram ve yöntemler konusunda eğitim ve araştırma yapmaktır.

  Bilgi Ve Belge Yönetimi Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Arşivcilik programının 4 yıllık eğitim süresinin ilk iki yılda kütüphanecilik programında okutulan dersler aldırılır. Daha sonra belge ve belge bilim, kataloglama ve sınıflama, bilgisayar gibi dersler verilir. Ayrıca öğrenciler çeşitli arşivlerde uygulama yaparlar.

  Bilgi Ve Belge Yönetimi için Gereken Nitelikler : Arşivcilik programında okumak isteyen öğrencilerin, sosyal bilimlere ve özellikle tarihe ilgili, sözel düşünme ve analiz yeteneği ile belleği güçlü kimseler olmaları ve bir yabancı di l bilmeleri eğitimde başarılarını artırır. Bu alanda çalışmak isteyenlerin kapalı yerlerde çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları da gerekir.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Bilgi ve Belge Yönetimi

  Reklam  şirketlerde bilgi ve belgelerin korunmasını sağlayan gerektiğinde çıkarıp veren büyük ve orta ölçek şirketlerde yada kalite yönetim sistemi olan şirketlerde bu işin bu birim tarafından yapıldığı iştir Bilgi ve Belge Yönetimi+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi