Kadın Terzisi

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Kadın Terzisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Psikolog
  Özel Üye
  Reklam

  Kadın Terzisi

  Reklam  Kadın Terzisi

  Forum Alev


  TANIM
  Kadın giyimini oluşturan elbise, pantolon, etek, bluz, gömlek, ceket, gelinlik, gece kıyafeti, manto gibi giyim eşyalarını kişilerin isteğine göre imal eden ve/veya onarımını yapan kişidir.

  GÖREVLER
  -Müşterisi ile model üzerinde konuşur ve müşterinin ölçüsünü alır, -Örneklere veya müşterinin isteğine göre kalıp çıkarır, -Kumaşı işaretler ve kalıba uygun olarak keser, -Giyim eşyasının parçalarını diker, gerekli yerlere tela yapıştırır ve teyeller, -Teyellenmiş elbiseyi müşteri veya manken üzerinde prova eder, -Değişiklik yapılacak kısmı işaretler, gerekli değişiklikleri yapar, -El veya makine ile son dikişlerini yapar, düğme, kopça vb. malzemeleri diker, -Bitmiş giysilere ütü yapar, -Giysileri müşterinin isteğine göre değiştirir veya onarır, -Kullandığı araç ve gerecin basit bakım ve onarımını yapar.

  KULLANILAN ALET VE MALZEMELER
  Kumaş, tela, astar, ibrişim, iplik, masura, düğme, resmi rütbe işaretleri, dikiş makinesi, ütü, makas, mezura, gönye, eğri cetvel, düz cetvel, ütü masası, biçki masası, overlok makinesi, dikiş iğnesi, toplu iğne, toplu iğne yastığı, ütü yastığı, yüzük ve çeşitli makaralar ile kol tahtası, çıtçıt, fermuar, prova aynası, ölçü defteri.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Kadın Terzisi

  Reklam  terzi basit anlamda bir eşyada yada trikoda sökük varsa diken yeni bir elbise ,pantalon ceket yada istenilen bir eşyayı tasarlayan diken ve bunun yanında onaran diken kişidir bunu bayan eşyaları için yapan kişiyede Kadın Terzisi denir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi