Uluslararası ilişkiler mesleği

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Uluslararası ilişkiler mesleği ile ilgili Kısaca Bilgi
  1. 1
    Fatal
    Özel Üye
    Reklam

    Uluslararası ilişkiler mesleği

    Reklam    Uluslararası ilişkiler mesleği

    Forum Alev
    Bölümün amacı, günümüzün dünyasını kavramak üzere öğrencilere uluslararası ilişkilerin disiplinler arası niteliğini içeren sağlam bir temel kazandırmaktır. Bölüm dersleri artık aşılmış stratejik siyasal yapılar tanımının ötesinde çatışma, güvenlik, dünya düzeni, imaj ve kimliğin uluslararası yönleri gibi çok çeşitli ve yeni konuları içerir.

    Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden diploma alan öğrenciler çok geniş bir kariyer yelpazesinde iş olanağı elde etmeye yetecek entelektüel donanıma sahip olurlar. Mezunların alabilecekleri görevler arasında Dışişleri Bakanlığı’nda meslek memurluğu ( Diplomat ), uluslararası örgütlerde uluslararası statüde görevli, basın ve medyada uzmanlık, danışmanlık ve aynı zamanda uluslararası şirketlerde yada uluslararası strateji izleyen ulusal şirketlerde yöneticilik vardır.

    Bölümde Okutulan Dersler: Eğitimin ilk iki yılında siyaset bilimi ve uluslararası incelemelere genel bir giriş niteliğindeki Siyaset Bilimine Giriş, 1870 yılından günümüze dek uzanan dönemi kapsayan Avrupa Tarihine Giriş, Küresel Sorunlar ve Uluslararası İlişkiler gibi dersler verilir. Son iki yıl ise bilim dalında ve yakın alanlarda derinlemesine bilgiler içeren derslerden oluşur. Örnek olarak, Kamu Politikalarının Uygulanması, Uluslararası İlişkiler Kuramı, Şirketleşme ve Şirket Hukuku, Uluslararası Örgütler sayılabilir.

    Öğrenci alırken değerlendirilen puan türü Eşit Ağırlıktır. Uluslararası İlişkiler, küreselleşme çağında yeniliği en açık ve en son derece dinamik bir bilimin dalıdır. Uluslararası İlişkiler eğitimi dünya politikasının ekonomik, kültürel ve siyasal açılardan değerlendirildiği heyecan verici, çağdaş bir formasyondur.
  2. 2
    g_gizem
    Üye

    --->: Uluslararası İlişkiler

    Reklam    ben sayısal öğrencisiyim bu sene sınavı kazanamicam ama seneye eşit ağırlıktan sınava girmeyi düşünüyorum ve uluslararası ilişkiler okumak istiyorum sanırım ortak alan uluslararası ilişkiler? hem ortak alanları tam anlamıyla öğrenmek hemde bu meslek hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorumm yardım ederseniz çok sevinirim  3. 3
    şirin_kız
    Üye
    ben bu mesleği seçmek isitoyurm ama bu meslek hakkında fazla bilgim yok eğer bu mesleği okuyan yada çalışan varsa biraz bilgi verbilirmi iş olanakları,maaş,ve çalışma alanları vs.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi