Peyzaj Mimarlığı

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Peyzaj Mimarlığı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Peyzaj Mimarlığı

  Reklam  Peyzaj Mimarlığı

  Forum Alev
  PEYZAJ MİMARLIĞI

  Peyzaj Mimarlığı proğramı, hızlı kentselleşme süreci sonucunda bozulan çevrenin, insan gereksinimleri doğrultusunda bilinçli ve estetik olarak düzenlenmesi, kentsel ve kırsal yeşil alan ve rekreasyon planlamaları konusunda çalışabilecek insan gücünü yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Peyzaj mimarları, doğal çevreyi bozmadan insan gereksinimlerini karşılamak için incelemeler yapar ve planlar; kentlerdeki parklar, bahçeler, tarım alanlarının, yolların nerede bulunması gerektiği konusunda çalışmalar yapar.


  Bölümde okutulan dersler: Matematik, fizik, kimya gibi temel fen derslerinin yanında botanik, dendroloji, sera, salon süs bitkileri, peyzaj ekolojisi, bitki sosyolojisi, peyzaj konstrüksiyonu, peyzaj mimarlığı temel ilkeleri, kırsal çevre sorunları, ağaçlandırma mimarlık bilgisi gibi bölüm dersleri verilmektedirler.

  4 yıllık lisans eğitimini tamamlayanlar, lisans diploması ve Peyzaj Mimarı unvanı alırlar. Bu bölümün popüleritesi gün geçtikçe artmaktadır.

  Peyzaj mimarları, genellikle belediyelerde, toplu konut organizasyonlarında, Turizm Bakanlığı’nda ve turistik işletmelerde çalışma olanağına sahiptirler.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Peyzaj Mimarlığı

  Reklam  çevreyi koruyarak düzeni bozmadan çevre estetiği adına dzüenlemeler yapan meslek dalıdır eğitim alınan dersler matematik fizik kimya botanik ve peyzaj mimarlığı dır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi