Makine Mühendisliği

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Makine Mühendisliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Makine Mühendisliği

  Reklam  Makine Mühendisliği

  Forum Alev
  MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ Bölümün amacı, çağdaş endüstrinin ihtiyacı olan mühendislik hizmetleri için yeterli ve güvenilir temel mühendislik bilgilerine, bağımsız düşünme ve iş yapabilme yetenek ve becerisine sahip, yeni ve gelişen teknolojileri yorumlayabilen, etkin bir biçimde tasarım, üretim ve yöneticilik yapabilecek niteliklere sahip makine mühendisleri yetiştirmektir.

  Öğrenim süresi 4 yıldır. Bölüm mezunlarına Makine Mühendisi ünvanı verilir.

  Sayısal puan türüyle öğrenci alınan bölümden mezun olanların geniş bir çalışma alanı bulunmaktadır. Makine ve motor üretim-tasarım fabrika ve laboratuarları başlıca çalışma alanlarıdır.

  Makine Mühendisi Ne İş Yapar ?

  Makinelerin ve motorların tasarım ve üretimi, işletilmesi ve onarımını, ayrıca yapımında kullanılan malzemelerin tespitini yapar.

  Bölüm Adı: Makine Mühendisliği

  Öğretim Süresi: 4 yıl

  Okutuılan Dersler: Matematik, Fizik, Genel Kimya, Teknik Resim, Bilgisayar Programlama, Stadik, Termodinamik, Mukavemet, Malzeme Bilgisi, Dinamik, Isı Tekniği vb.
 2. 2
  sefapolat40
  Yeni Üye

  --->: Makine Mühendisliği

  Reklam  inşallah makina mühendisi olacağım. benim de hedefim bu. 3. 3
  asabi1568
  Yeni Üye
  arkadaşlar bu yıl makine müh. 1. sınıfa başlayacağım ve bir laptop almayı düşünüyorum. makine mühendisliğimde kullanacağım programları iyi bi şekilde kullana bilmem için sizce nası bi sistem olması gerekir. (en düşük ve önerilen)+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi