Havacılık Elektrik ve Elektroniği

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Havacılık Elektrik ve Elektroniği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Havacılık Elektrik ve Elektroniği

  Reklam  Havacılık Elektrik ve Elektroniği

  Forum Alev
  HAVACILIK ELEKTRİK VE ELEKTRONİĞİ Günümüzde uçaklar tamamen bilgisayar kontrollü ve iki havalanı arasındaki uçuşun tamamını otomatik olarak yapabilme yeteneğine sahipler. Buna rağmen uçuş emniyetinin sağlanmasının bir zorunluluk olması nedeniyle uçaklarda oldukça karmaşık ve ileri teknoloji ürünü donanımların sorumluluğunu üstlenebilecek elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır.

  Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu’na bağlı olan Havacılık Elektrik ve Elektroniği bölümüde bu amaçla 1993 yılında kurulmuştur. Bölüm ,sektörün ihtiyacı olan, uçağı emniyetli bir şekilde indirip kaldırabilecek, uçağın hereketini sağlayan cihazların kullanımını, bakım ve onarımı sağlayacak elemanlar yetiştirmektedir.

  Lisans Eğitimi ve Süresi: Lisans eğitim süresi 4 yıldır. Ayrıca 1 yıl İngilizce hazırlık okutulmaktadır. Öğrenciler, eğitimlerinin ilk iki yılında matematik ve fizik ağırlıklı dersler alırlar. Son iki yıl ise, Haberleşme sistemleri, Uçak Bakım ve Onarımı, Otomatik Pilot ve Uçuş Kumandaları, Elektronik Devreler, Havacılık Bilgisi ve Mevzuatı , Yük ve Denge gibi meslek derslerini kapsamaktadır.

  Mezunların unvanı ve çalışma alanları: Mezunlar yüksek teknisyen unvanı alırlar. Bu bölümden mezun olanlar sivil hava taşıma şirketlerinde, Devlet Hava Meydanlarında, Havayolu şirketlerinde, iyi imkanlarla iş bulabilmektedirler.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Havacılık Elektrik ve Elektroniği

  Reklam  yüksek okuldan mezun olanların maaşı daha mı fazla+ Yorum Gönder
havacılık elektrik ve elektroniği maaş,  uçak elektrik elektronik maaşları,  havacılık elektrik ve elektroniği maaşları,  uçak elektrik elektronik maaş,  uçak elektrik-elektronik teknisyenliği
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi