Harikalar Sahili /İzmit

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve Marmara Bölgesi Bölümünden Harikalar Sahili /İzmit ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Harikalar Sahili /İzmit

  Reklam  Harikalar Sahili /İzmit

  Forum Alev
  Harikalar Sahili /İzmit

  Derince Belediye Başkanı A. Haydar Bulut’un önemli projelerinden biri olan ve İller Bankası’ndan alınan kredi ile gerçekleştirilen Harikalar Sahili tamamlandı.

  Yapım amacı

  Derince İlçesi’ne farklı bir hava katmak, 60 Evler Sahilini güzelleştirmek, sadece Kocaeli’nin değil, diğer kentlerimizin de ilgisini çekmek amacıyla Harikalar Sahili’nin yapımı gerçekleştirildi.

  Çevre Ödülü kazanan proje

  Derince Belediye Başkanı A. Haydar Bulut’un seçim öncesi söz verdiği projelerden olan Harikalar Sahili Projesi aynı zamanda çevre ödülü kazandı. Türkiye’de yalnız iki belediyenin aldığı kredi imkanının Derince’de kullanılma başarısı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdirle karşılanarak çevre ödülü verildi.

  Maliyeti

  İller Bankası’nın olağanüstü projelere ayırdığı bütçeden yararlanılıp alınan kredi ile yapılan Harikalar Sahili 2.5 trilyon liraya maloldu. Ekonomik açıdan belediyeye yük getirmeyişi, uzun vadede faizsiz ödeme kolaylığı Harikalar Sahili projesini daha cazip kılmaktadır. Sahilde bulunan restoran ve kafeler ile masraflarını karşılayabilecektir.

  Yapım süresi

  Henüz resmi açılışı yapılmamasına rağmen şimdiden büyük ilgi görmeye başlayan Derince sahilindeki Harikalar Sahili projesi 1 yılda tamamlandı.

  Ulaşım

  Derince Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan Harikalar Sahili’ne hem kara hem de deniz yoluyla ulaşmak mümkün.

  Proje hakkında genel bilgiler

  Harikalar Sahili Derince sahilinde 30.000 metrekarelik bir alanda yapıldı. Projenin yapımı Heykeltıraş Ragıp Çiçen’in sahibi olduğu Alora Art firması tarafından gerçekleştirildi. Her yaştan insanda büyük hayranlık uyandıran, içerisinde gerçek boyutlarında masal kahramanları, büyük havuzlarda çarpışan botlar, uzaktan kumanda ile kontrol edilen yatların kullanılabileceği minik marina, şelaler bulunuyor. Ayrıca bu masal dolu, büyülü eğlence dünyasında yel değirmeni, Nuh’un Gemisi, dinazor şeklinde binalarda hizmet verecek 3 kafe, mantar ve korsan gemisi şeklinde 2 restoran, küçük mantar evlerde 3 büfe yeralıyor. Yapılan ihale ile işletmelerin sahipleri de belirlendi. İç dekorasyonlarını tamamlayan işletme sahipleri Derincelilere hizmet vermeye devam ediyor. Harikalar Sahili açıldı ve her gün 10 binlerce insanı büyük keyifle ağırlıyor.

  izmit-sahili-1.jpg

  izmit-sahili-0.jpg

  izmit sahili.jpg

 2. 2
  ADVİE
  Bayan Üye

  Cevap: Harikalar Sahili /İzmit

  Reklam  Harikalar Sahili /İzmite bulunuyor ne kadar paraya yapılmış bilinmez ama(2,5 trilyon az gibi duruyor) iyi iş çıkarılmış memlekete iyi bir hizmet sunulmuş+ Yorum Gönder
izmit sahili,  izmit.sahil,  izmit sahil
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi