Payetli Açık Yeşil Muhabbet Kuşları

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Bölümünden Payetli Açık Yeşil Muhabbet Kuşları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Payetli Açık Yeşil Muhabbet Kuşları

  Reklam  Payetli Açık Yeşil Muhabbet Kuşları

  Forum Alev
  Temel Özellikleri
  Günüzmüzde, muhabbet kuşu mutasyonlarının en yenisi bu muhabbet kuşudur. 1972 yılında Avustralya Viktorya'da ortaya çıkmıştır. Bir Avustralyalı üretici 1980 yılında İsviçre'ye göç ettiğinde getirmiştir. Daha sonra, bu mutasyon dünya çevresindeki koleksiyonlara yerleşmiştir. Bu mutasyon gövde renginden çok hareleri ile etkileyicidir.

  Beslenme ve Barınma
  İyi kalite muhabbet kuşu yemi verin. üreme mevsiminde geliştirici gıdalar, ebeveynler denemeye ikna edilirse yararlı olur. Tüylenme için, genç kuşlara yumuşak gıda verin. Bu dayanıklı kuşları, muhafazalı bir dış kuşhaneye yerleştirin.

  Üreme
  Payetli muhabbet kuşu baskın mutasyon olduğundan, tek veya çift faktör kuşları görüntüsünden ayırt etmek mümkündür. Tek fatörlü kuşlarda, inci kokatiyelede olduğu gibi genel şekil yer değiştirmiştir. Harelerin, ortaları açık, dınırları koyudur.

  Çift faktörlü kuşların durumunda ise, kanat hareleri melanin çok fazla seyreldiğinden, hemen hemen kaybolmuştur. Payetli muhabbet kuşlarını, baskın benekli muhabbet kuşları ile tamamen aynı şekilde eşleştirebilirsiniz. Etkiler en belirgin olarak gri kuşlarda ortaya çıkar, gerçi koyu kanat hareleri olan her kuşta buna açıktır.

  Mutasyonlar
  Payet modeli kobalt mavi payetli gibi benzer etkilerle tabi ki kanatların sarıya nazaran daha beyazımsı olması haricinde mavi serisi muhabettlerle kombine edilebilir. 2. 2
  ASRIN
  Bayan Üye

  Cevap: Payetli Açık Yeşil Muhabbet Kuşları

  Reklam  Muhabbet kuşları denilince yalnızca tek çeşit var zannedilir.Oysa onların da bir çok türü bulunmaktadır.Bu kuşların bakımı kolay ama narin oldukları için dikkat istemektedir.+ Yorum Gönder
açık yeşil muhabbet kuşu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi