Küresel Isınma Sonucu Nesli Tükenen Canlılar Çoğalıyor

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Küresel Isınma Bölümünden Küresel Isınma Sonucu Nesli Tükenen Canlılar Çoğalıyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aSsude
  Usta Üye
  Reklam

  Küresel Isınma Sonucu Nesli Tükenen Canlılar Çoğalıyor

  Reklam  Küresel Isınma Sonucu Nesli Tükenen Canlılar Çoğalıyor

  Forum Alev
  Küresel ısınma ve yaşam ortamlarını insanların tahrip etmesi nedeniyle nesilleri tükenme tehdidiyle karşı karşıya olan sürüngen türleri, anavatanlarından getirildikleri Antalya'nın Kemer ilçesi yakınlarındaki Eko park'ta çoğalıyor.
  Yavrular, vahşi doğada mücadele edebilecek kabiliyete ulaştırıldıktan sonra anavatanlarına gönderilerek, yaşam alanlarına bırakılıyor.

  Dünyada ve Türkiye'de soyları tükenmekte olan on binlerce bitki ve hayvan türünün anısına Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Tekir ova beldesinde 12 yıllık mücadele sonucu kurulan Eko park, canlı türleri için yeni bir umut oldu.

  Parkın kurulduğu 50 dönüm arazi, çok sayıda şifalı bitki, kaktüs aileleri ve egzotik ağaçlardan oluşan flora dokusu, çok çeşitli yılan, iguana, dev kertenkele, kaplumbağa ve amfibi türlerine doğal yaşam alanı oluşturuyor.

  Küresel ısınma ve insanların doğadaki tahribatı nedeniyle nesilleri tükenme tehdidiyle karşı karşıya olan dünyanın her kıtasından sürüngen türleri, anavatanlarından getirildikleri Eko park'ta çoğalıyor.

  Yavrular, vahşi doğada yaşam mücadelesi verebilecek kabiliyete ulaştırıldıktan sonra anavatanlarına gönderilerek, yaşam alanlarına bırakılıyor.

  Afrika'da hala bazı kabilelerin tanrı olarak kabul ettiği kara mamba, Mısır'ın ünlü kraliçesi Cleopatra'nın intihar etmek için kullandığı mayahaya kobrası, 180 kilo ağırlığındaki boğa yılanı ve Güney Amerika'nın en güzel canlısı olarak kabul edilen iguanaların bulunduğu eko park, nesilleri tükenmekte olan 30 safkan timsahı ağırlamaya hazırlanıyor.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Küresel Isınma Sonucu Nesli Tükenen Canlılar Çoğalıyor

  Reklam  Küresel ısınmanın bir diğer olumsuz etkisi de doğada bulunan canlı türlerinin nesillerinin tükenmesidir.Doğanın dengesinin bozulması uygun yerlerin uygunsuz olması canlı yaşamını da tehdit etmektedir.+ Yorum Gönder
küresel ısınma sonucu nesli tükenen hayvanlar,  küresel ısınmadan dolayı nesli tükenen hayvanlar,  küresel ısınma yüzünden nesli tükenen hayvanlar,  küresel ısınma sonucunda nesli tükenen bitkiler,  küresel ısınma sonucunda nesli tükenen hayvanlar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi