Orman Yangınlarına Dikkat!

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Küresel Isınma Bölümünden Orman Yangınlarına Dikkat! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Orman Yangınlarına Dikkat!

  Reklam  Orman Yangınlarına Dikkat!

  Forum Alev
  Yazın gelişiyle başlayan piknik eğlenceleri ve meydana gelebilecek dikkatsizlikler nedeniyle ormanlarımızı yangına kurban vermemeye dikkat etmeliyiz. Çok basit bazı önlemlerle ormanlarımızı zarar görmekten koruyabiliriz.

  Ormanlarımızı korumaya yönelik bazı basit önlemler:

  • Ormanda kesinlikle ateş yakmayın. Piknik yaptığınız alanı temiz bırakın.
  • Ormanlara yakın arazilerde anız yakmayın; yakanları uyarın.
  • Ağaçlandırma çalışmalarında yörye özgü ağaç türlerinin kullanılmasına özen gösterin.
  • Enerji tasarrufuna özen göstererek ormanlar üzerindeki baskıyı azaltmaya yardım edin. Giderek artan enerji gereksinimi yeni santrallerin kurulmasını gerektirmekte, bu da hava kirliliği, asit yağmurları yoluyla ormanları tehdit etmektedir.
  • Ormanlık alanları ziyaret ettiğinizde, çadır, kamping, yöresel konaklama gibi doğa üzerinde etkisi en az olan konklama biçimlerini yeğleyerek yapılaşma eğiliminin tersine çevrilmesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • Ormanlardan açılan alanlarda yapılan konutları satın almayın. Ormanların yasa dışı yapılaşma amacıyla işgal edilmesine göz yummamak, gerektiğinde ilgili kurumları uyarmak insanlık görevidir.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Orman Yangınlarına Dikkat!

  Reklam  Ormanlarımız bizim için çok önemlidir.Onlar havanın temizlenmesinde etkin rol oynamaktalar.Bu nedenle özellikle piknik yaparken ateş yakmayalım yada iyice söndürüp bir süre bekeleyelim ve söndüğünden emin olalım.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi