Ormanlar Yok Olmayacak

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Küresel Isınma Bölümünden Ormanlar Yok Olmayacak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Ormanlar Yok Olmayacak

  Reklam  Ormanlar Yok Olmayacak

  Forum Alev
  Endonezya’nın Bali Adası’nda devam eden Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Paneli Konferansı’nda, ormanların yok olmasını engellenmek için prensip anlaşmasına varıldı.
  Diplomatik kaynaklara göre, Kyoto Protokolü’nün yerini alacak yeni metinde ormanlarla ilgili bir madde bulunacak. Küresel ısınmayla mücadelede Birleşmiş Milletler’in ilk başarısı olarak yorumlanan bu adımın atılması önemli, zira Kyoto Protokolü’nde ormanların yok oluşu dikkate alınmamıştı. Yeni metinde, tropik ormanlarına sahip ülkelere, ağaç kesimini engellemeleri durumunda çeşitli teşvikler verilmesi öngörülüyor.

  Bunun için bir fon oluşturulması gündemde. Her yıl Yunanistan’ın yüzölçümü büyüklüğünde bir orman alanı yok oluyor. Tropik ormanlar, sıcaklıkları düzenliyor, yağışı sağlıyor ve gezegen için bir termostat işlevi görüyor.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Ormanlar Yok Olmayacak

  Reklam  Ormanlar iklimler üzerinde direk etkilidir.Bu nedenle bazı ülkelerde ağaç kesimlerini engellemek için çeşitli teşvikler verilmektedir.Bu teşvikler çeşitli fonlarla bu ülkelere aktarılmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi