Deniz suyundan temiz enerji üretilecek

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Küresel Isınma Bölümünden Deniz suyundan temiz enerji üretilecek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Deniz suyundan temiz enerji üretilecek

  Reklam  Deniz suyundan temiz enerji üretilecek

  Forum Alev
  Deniz dalgalarının hareketi, temiz enerji üretiminde kullanılacak

  LONDRA - Su yüzeyine yerleştirilen ve deniz tabanına bağlı olan dubalar, dalgaların hareketi ile alçalıp yükseldikçe piston görevini yapacak. Bu sayede oluşan enerji, deniz suyunu düzenli olarak deniz seviyesinden yüksek bir noktada bir yapay göle aktaracak Enerjiye ihtiyaç duyulduğunda oluşturulan yapay göldeki su yokuş aşağı kanallardan salıverilecek. Elektrik üreten türbinler de böylece yapay su akışı ile çalışmış olacak.

  Bu yeni icadın prototipi, yapılan denemelerde başarılı sonuçlar verdi.

  Times gazetesi bu buluşun, altı aylık bir deneme safhasına geçtiğini ve başarılı olursa İngiltere’nin 2020 yılına kadar enerji ihtiyacının yüzde 15’ini yenilenebilir kaynaklardan elde etme hedefini başarmasında yardımcı olabileceğini belirtiyor.

  Bu oran halihazırda sadece yüzde 2 düzeyinde. Ülkedeki iklim değişikliğine yönelik yeni düzenlemenin bu hafta parlamentodan geçmesi ve haftaya da kraliçenin onayına sunulması bekleniyor.

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Deniz suyundan temiz enerji üretilecek

  Reklam  Maliyeti çok yüksek,yüksek olduğu kadar da maliyetli bir proje.Onun yerine direk deniz suyunu yüksek bir yere motorlarla pompalayıp yapay bir baraj oluşturmak daha mantıklı geliyor insana.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi