Nafaka ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Nafaka ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Nafaka ile ilgili ayetler

  Reklam  Nafaka ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Nafaka hakkında ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 215. Ayet
  Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: "Hayır olarak ne harcarsanız o, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir."
  2. Sure (Bakara Suresi), 272. Ayet
  Onları hidayete erdirmek sana ait değildir. Fakat Allah, dilediğini hidayete erdirir. Hayır olarak ne harcarsanız, kendiniz içindir. Zaten siz ancak Allah'ın rızasını kazanmak için harcarsınız. Hayır olarak her ne harcarsanız -hiç hakkınız yenmeden- karşılığı size tastamam ödenir.
  2. Sure (Bakara Suresi), 273. Ayet
  (Sadakalar) kendilerini Allah yoluna adayan, yeryüzünde dolaşmaya güç yetiremeyen fakirler içindir. İffetlerinden dolayı (dilenmedikleri için), bilmeyen onları zengin sanır. Sen onları yüzlerinden tanırsın. İnsanlardan arsızca (bir şey) istemezler. Siz hayır olarak ne verirseniz, şüphesiz Allah onu bilir.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 8. Ayet
  Miras taksiminde (kendilerine pay düşmeyen) akrabalar, yetimler ve fakirler hazır bulunurlarsa, onlara da maldan bir şeyler verin ve onlara (gönüllerini alacak) güzel sözler söyleyin. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Nafaka ile ilgili ayetler

  Reklam  Nafaka ile ilgili ayetler;yemek içmek, geçinmek için gerekli olan şeylerin tümüne nafaka deniliyor ,diğer yandan ayette ihtiyacı olanlara mal mülk verin deniliyor ama aynı zamanda güzel sözler söyleyinde deniliyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi