Peygamberlerin gönderilmelerinin hikmetleri ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Peygamberlerin gönderilmelerinin hikmetleri ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Peygamberlerin gönderilmelerinin hikmetleri ile ilgili ayetler

  Reklam  Peygamberlerin gönderilmelerinin hikmetleri ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Peygamberlerin gönderilmelerinin hikmetleri hakkında ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 151. Ayet
  Nitekim kendi aranızdan, size âyetlerimizi okuyan, sizi her kötülükten arındıran, size kitap ve hikmeti öğreten, ayrıca bilmediklerinizi de öğreten bir peygamber gönderdik.
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 20. Ayet
  Seninle tartışmaya girişirlerse, de ki: "Ben, bana uyanlarla birlikte kendi özümü Allah'a teslim ettim." Kendilerine kitap verilenlere ve ümmîlere de ki: "Siz de İslâm'ı kabul ettiniz mi?" Eğer İslâm'a girerlerse hidayete ermiş olurlar. Yok, eğer yüz çevirirlerse sana düşen şey ancak tebliğ etmektir. Allah kullarını hakkıyla görendir.
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 164. Ayet
  Andolsun, Allah, mü'minlere kendi içlerinden; onlara âyetlerini okuyan, onları arıtıp tertemiz yapan, onlara kitab ve hikmeti öğreten bir peygamber göndermekle büyük bir lütufta bulunmuştur. Oysa onlar, daha önce apaçık bir sapıklık içinde idiler.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 64. Ayet
  Biz her peygamberi sırf, Allah'ın izni ile itaat edilmek üzere gönderdik. Eğer onlar kendilerine zulmettikleri zaman sana gelseler de Allah'tan günahlarının bağışlamasını dileseler ve Peygamber de onlara bağışlama dileseydi, elbette Allah'ı tövbeleri çok kabul edici ve çok merhametli bulacaklardı.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 79. Ayet
  Sana ne iyilik gelirse Allah'tandır. Sana ne kötülük gelirse kendindendir. (Ey Muhammed!) Seni insanlara bir peygamber olarak gönderdik. Şahit olarak Allah yeter.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 80. Ayet
  Kim peygambere itaat ederse, Allah'a itaat etmiş olur. Kim yüz çevirirse (bilsin ki) biz seni onlara bekçi göndermedik.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 105. Ayet
  (Ey Muhammed!) Biz sana Kitab'ı (Kur'an'ı) hak olarak indirdik ki, insanlar arasında Allah'ın sana öğrettikleri ile hüküm veresin. Sakın hainlerin savunucusu olma.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 164. Ayet
  Daha önce kıssalarını sana anlattığımız peygamberler gönderdik. Anlatmadığımız (nice) peygamberler de gönderdik. Allah Mûsa ile de doğrudan konuştu.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 165. Ayet
  Müjdeleyiciler ve uyarıcılar olarak peygamberler gönderdik ki, peygamberlerden sonra insanların Allah'a karşı bir bahaneleri olmasın. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.
  5. Sure (Mâide Suresi), 15. Ayet
  Ey kitap ehli! Artık size elçimiz (Muhammed) gelmiştir. O, kitabınızdan gizleyip durduğunuz gerçeklerden birçoğunu sizlere açıklıyor, birçoğunu da affediyor. İşte size Allah'tan bir nur ve apaçık bir kitap (Kur'an) gelmiştir. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Peygamberlerin gönderilmelerinin hikmetleri ile ilgili ayetler

  Reklam  Peygamberlerin gönderilmelerinin hikmetleri ile ilgili ayetler;2. Sure (Bakara Suresi),. Sure (al-i imran Suresi),4. Sure (Nisa Suresi),5. Sure (Maide Suresi)dir bu surelerde hikmetleri anlatılmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi