Peygamberlerin gönderilmesi ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Peygamberlerin gönderilmesi ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Peygamberlerin gönderilmesi ile ilgili ayetler

  Reklam  Peygamberlerin gönderilmesi ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Peygamberlerin gönderilmesi hakkında ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 87. Ayet
  Andolsun, Mûsâ'ya Kitabı (Tevrat'ı) verdik. Ondan sonra ardarda peygamberler gönderdik. Meryemoğlu İsa'ya mucizeler verdik. Onu Ruhu'l-Kudüs (Cebrail) ile destekledik. Size herhangi bir peygamber, hoşunuza gitmeyen bir şey getirdikçe, kibirlenip (onların) bir kısmını yalanlayıp bir kısmını da öldürmediniz mi?
  2. Sure (Bakara Suresi), 101. Ayet
  Onlara, Allah katından ellerinde bulunan Kitabı (Tevrat'ı) doğrulayıcı bir peygamber gelince, kendilerine kitap verilenlerden bir kısmı, sanki bilmiyorlarmış gibi Allah'ın Kitabı'nı (Tevrat'ı) arkalarına attılar.
  2. Sure (Bakara Suresi), 119. Ayet
  Şüphesiz biz seni hak ile; müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. Sen cehennemlik olanlardan sorumlu tutulacak değilsin.
  2. Sure (Bakara Suresi), 129. Ayet
  "Rabbimiz! İçlerinden onlara bir peygamber gönder; onlara âyetlerini okusun, kitabı ve hikmeti öğretsin ve onları her kötülükten arındırsın. Şüphesiz, sen mutlak güç sahibisin, hüküm ve hikmet sahibisin."
  2. Sure (Bakara Suresi), 151. Ayet
  Nitekim kendi aranızdan, size âyetlerimizi okuyan, sizi her kötülükten arındıran, size kitap ve hikmeti öğreten, ayrıca bilmediklerinizi de öğreten bir peygamber gönderdik.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 79. Ayet
  Sana ne iyilik gelirse Allah'tandır. Sana ne kötülük gelirse kendindendir. (Ey Muhammed!) Seni insanlara bir peygamber olarak gönderdik. Şahit olarak Allah yeter.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 170. Ayet
  Ey insanlar! Peygamber size Rabbinizden hakkı (gerçeği) getirdi. O halde kendi iyiliğiniz için iman edin. Eğer inkar ederseniz bilin ki, göklerdeki her şey, yerdeki her şey Allah'ındır. Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
  5. Sure (Mâide Suresi), 15. Ayet
  Ey kitap ehli! Artık size elçimiz (Muhammed) gelmiştir. O, kitabınızdan gizleyip durduğunuz gerçeklerden birçoğunu sizlere açıklıyor, birçoğunu da affediyor. İşte size Allah'tan bir nur ve apaçık bir kitap (Kur'an) gelmiştir.
  5. Sure (Mâide Suresi), 16. Ayet
  Allah onunla rızası peşinde olanları selamet yollarına iletir ve onları izniyle, karanlıklardan aydınlığa çıkarıp kendilerini dosdoğru bir yola iletir.
  5. Sure (Mâide Suresi), 19. Ayet
  Ey kitap ehli! Peygamberlerin arası kesildiği bir sırada "Bize ne müjdeleyici bir peygamber geldi, ne de bir uyarıcı" demeyesiniz diye, işte size (hakikatı) açıklayan elçimiz (Muhammed) geldi. (Evet,) size bir müjdeleyici ve uyarıcı gelmiştir. Allah her şeye hakkıyla gücü yetendir. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Peygamberlerin gönderilmesi ile ilgili ayetler

  Reklam  Peygamberlerin gönderilmesi ile ilgili ayetler;apaçık belirtiliyor kuranda bi elçi olduğu yada elçiler olduğu hangi peygamber gelmiş ve ne amaçla gelmiş anlatılıyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi