Riya ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Riya ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Riya ile ilgili ayetler

  Reklam  Riya ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Riya ile ilgili ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 264. Ayet
  Ey iman edenler! Allah'a ve ahiret gününe inanmadığı halde insanlara gösteriş olsun diye malını harcayan kimse gibi, sadakalarınızı başa kakmak ve gönül kırmak suretiyle boşa çıkarmayın. Böylesinin durumu, üzerinde biraz toprak bulunan ve maruz kaldığı şiddetli yağmurun kendisini çıplak bıraktığı bir kayanın durumu gibidir. Onlar kazandıklarından hiçbir şey elde edemezler. Allah kâfirler topluluğunu hidayete erdirmez.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 38. Ayet
  Bunlar, mallarını insanlara gösteriş için harcayan, Allah'a ve ahiret gününe de inanmayan kimselerdir. Şeytan kimin arkadaşı olursa, o ne kötü arkadaştır.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 142. Ayet
  Münafıklar, Allah'ı aldatmaya çalışırlar. Allah da onların bu çabalarını başlarına geçirir. Onlar, namaza kalktıkları zaman tembel tembel kalkarlar, insanlara gösteriş yaparlar ve Allah'ı pek az anarlar.
  8. Sure (Enfâl Suresi), 47. Ayet
  Şımarıp böbürlenmek, insanlara gösteriş yapmak ve (halkı) Allah yolundan alıkoymak için yurtlarından çıkanlar (Mekke müşrikleri) gibi olmayın. Allah onların yaptıklarını kuşatıcıdır.
  107. Sure (Maûn Suresi), 6. Ayet
  Onlar (namazlarıyla) gösteriş yaparlar. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Riya ile ilgili ayetler

  Reklam  Riya ile ilgili ayetler; riya ikiyüzlülük allahın hiç sevmediği davranışlar bu durum bakaa ,enfal nisa suresi ve maun surelerinde anlatılmıştır+ Yorum Gönder
riya ile ilgili ayetler,  riya ile ilgili hadisler,  kuranda riyakar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi