Rüzgar ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Rüzgar ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Rüzgar ile ilgili ayetler

  Reklam  Rüzgar ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Rüzgar hakkında ayetler


  2. Sure (Bakara Suresi), 164. Ayet
  Şüphesiz, göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün birbiri ardınca gelişinde, insanlara yarar sağlayacak şeylerle denizde seyreden gemilerde, Allah'ın gökyüzünden indirip kendisiyle ölmüş toprağı dirilttiği yağmurda, yeryüzünde her çeşit canlıyı yaymasında, rüzgarları ve gökle yer arasındaki emre amade bulutları evirip çevirmesinde elbette düşünen bir topluluk için deliller vardır.
  7. Sure (A'râf Suresi), 57. Ayet
  O, rüzgarları rahmetinin önünde müjde olarak gönderendir. Nihayet rüzgarlar ağır bulutları yüklendiği vakit, onları ölü bir belde (yi diriltmek) için sevk ederiz de oraya suyu indiririz. Derken onunla türlü türlü meyveleri çıkarırız. İşte ölüleri de öyle çıkaracağız. Ola ki ibretle düşünürsünüz.
  15. Sure (Hicr Suresi), 22. Ayet
  Rüzgârları da aşılayıcı olarak gönderip yukarıdan su indirerek sizi onunla suladık. Onu toplayıp depolayan da siz değilsiniz.
  25. Sure (Furkân Suresi), 48. Ayet
  O, rahmetinin önünde rüzgarları müjdeci olarak gönderendir. Ölü toprağı canlandıralım, yarattıklarımızdan bir çok hayvanları ve insanları sulayalım diye gökten tertemiz bir su indirdik.
  27. Sure (Neml Suresi), 63. Ayet
  Yahut karanın ve denizin karanlıklarında size yolunuzu gösteren ve rahmetinin önünden rüzgarları bir müjdeci olarak gönderen mi? Allah ile birlikte başka bir ilah mı var!? Allah onların ortak koştuklarından yücedir.
  30. Sure (Rûm Suresi), 46. Ayet
  Rüzgarları, yağmurun müjdecileri olarak göndermesi, Allah'ın (varlık ve kudretinin) delillerindendir. O bunu, size rahmetinden tattırmak, emriyle gemilerin yol alması, onun lütfundan rızkınızı aramanız ve şükretmeniz için yapar.
  30. Sure (Rûm Suresi), 48. Ayet
  Allah rüzgarları gönderendir. Onlar da bulutları harekete geçirir. Allah onları dilediği gibi, (bazen) yayar ve (bazen) yoğunlaştırır. Nihayet yağmurun onların arasından çıktığını görürsün. Onu kullarından dilediklerine uğrattığı zaman bir de bakarsın sevinirler.
  30. Sure (Rûm Suresi), 49. Ayet
  Oysa onlar daha önce kendilerine yağmur yağdırılmadan evvel kesin bir ümitsizliğe kapılmışlardı.
  30. Sure (Rûm Suresi), 50. Ayet
  Allah'ın rahmetinin eserlerine bak! Yeryüzünü ölümünden sonra nasıl diriltiyor. Şüphe yok ki, o ölüleri de elbette diriltecektir. O her şeye hakkıyla gücü yetendir.
  30. Sure (Rûm Suresi), 51. Ayet
  Andolsun, eğer (ekinlerine zararlı) bir rüzgar göndersek de o ekini sararmış görseler, ardından mutlaka nankörlük etmeye başlarlar. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Rüzgar ile ilgili ayetler

  Reklam  Rüzgar ile ilgili ayetler; diek yada dolaylı olarak çokça ayet var ruzgar ile igili genellikle bir doğa olayı olarakta düşünülse yağmurun habercisi olduğu söyleniyor+ Yorum Gönder
rüzgarlarla ilgili ayetler,  kuranda rüzgar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi