Secde âyetleri (Süre ismi ve ayet numaları)

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Secde âyetleri (Süre ismi ve ayet numaları) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Secde âyetleri (Süre ismi ve ayet numaları)

  Reklam  Secde âyetleri (Süre ismi ve ayet numaları)

  Forum Alev
  Secde âyetleri
  Secde hakkında ayetler

  7. Sure (A'râf Suresi), 206. Ayet
  Şüphesiz Rabbin katındaki (melek)ler O'na ibadet etmekten büyüklenmezler. O'nu tespih ederler ve yalnız O'na secde ederler.
  13. Sure (Ra'd Suresi), 15. Ayet
  Göklerde ve yerde kim varsa, ister istemez kendileri de gölgeleri de sabah akşam Allah'a boyun eğer.
  16. Sure (Nahl Suresi), 49. Ayet
  Göklerde ve yerde bulunan canlılar ve melekler büyüklük taslamadan Allah'a boyun eğerler.
  17. Sure (İsrâ Suresi), 107. Ayet
  De ki: "Ona ister inanın, ister inanmayın. Şüphesiz, daha önce kendilerine ilim verilenler, Kur'an kendilerine okunduğunda derhal yüzüstü secdeye kapanırlar."
  19. Sure (Meryem Suresi), 58. Ayet
  İşte bunlar, Adem'in ve Nûh ile beraber (gemiye) bindirdiklerimizin soyundan, İbrahim'in, Yakub'un ve doğru yola iletip seçtiklerimizin soyundan kendilerine nimet verdiğimiz nebîlerdir. Kendilerine Rahmân'ın âyetleri okunduğu zaman ağlayarak secdeye kapanırlardı.
  22. Sure (Hac Suresi), 18. Ayet
  Görmedin mi ki şüphesiz, göklerde ve yerde olanlar, güneş ay, yıldızlar, dağlar, ağaçlar, hayvanlar ve insanların birçoğu Allah'a secde etmektedir. Birçoğunun üzerine de azap hak olmuştur. Allah kimi alçaltırsa ona saygınlık kazandıracak hiçbir kimse yoktur. Şüphesiz, Allah dilediğini yapar.
  25. Sure (Furkân Suresi), 60. Ayet
  Onlara, "Rahmân'a secdeye kapanın denildiğinde "Rahmân da nedir? Senin bize emrettiğine mi secde edeceğiz?" derler ve bu onların nefretini artırır.
  27. Sure (Neml Suresi), 25. Ayet
  "Göklerde ve yerde gizli olanı ortaya çıkaran, sizin gizlediğiniz ve açığa vurduğunuz şeyleri bilen Allah'a secde etmesinler diye (şeytan onları yoldan çıkarmış.)"
  32. Sure (Secde Suresi), 15. Ayet
  Bizim âyetlerimize ancak, kendilerine bu âyetlerle öğüt verildiği zaman secdeye kapanan, kibirlenmeksizin Rablerine hamd ederek tespih edenler inanırlar.
  38. Sure (Sâd Suresi), 24. Ayet
  Davud dedi ki: "Andolsun, senin koyununu kendi koyunlarına katmak istemek suretiyle sana zulmetmiştir. Esasen ortakların pek çoğu birbirine haksızlık eder. Ancak iman edip salih ameller işleyenler başka. Onlar da pek azdır." Dâvûd bizim kendisini imtihan ettiğimizi anladı. Derken Rabbinden bağışlama diledi, eğilerek secdeye kapandı ve Allah'a yöneldi.
  41. Sure (Fussilet Suresi), 37. Ayet
  Gece, gündüz, güneş ve ay Allah'ın varlığının delillerindendir. Güneşe ve aya secde etmeyin. Eğer gerçekten Allah'a kulluk ediyorsanız, onları yaratan Allah'a secde edin.
  53. Sure (Necm Suresi), 62. Ayet
  Haydi Allah'a secde edin ve ona kulluk edin.
  84. Sure (İnşikâk Suresi), 21. Ayet
  Onlara Kur'an okunduğu zaman secde etmiyorlar.
  96. Sure (Alak Suresi), 19. Ayet
  Hayır! Sakın sen ona uyma; secde et ve Rabbine yaklaş. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Secde âyetleri (Süre ismi ve ayet numaları)

  Reklam  Secde âyetleri (Süre ismi ve ayet numaları);göklerde ve yerlerde ne varsa secde eder buyuruluyor bizlerde namazda yaptığımız hata kafayı yere vurur vurmaz kalkıyoruz secde de süreye dikkat etmiyoruz+ Yorum Gönder
secde ayetleri hangi cüzlerde,  secde ayetleri,  secde ayetleri hangi surelerde,  kuranda secde ayetleri hangi cüzlerde,  kuranda secde ayetleri hangi surelerde
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi