Tur - Tur Dağı ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Tur - Tur Dağı ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Tur - Tur Dağı ile ilgili ayetler

  Reklam  Tur - Tur Dağı ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Tur hakkında ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 63. Ayet
  Hani, (Tevrat ile amel edeceğinize dair) sizden sağlam bir söz almış, Tûr dağını da tepenize dikmiş ve "Sakınasınız diye, size verdiğimiz Kitab'ı sıkı tutun, onun içindekileri düşünün (gafil olmayın)" demiştik.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 154. Ayet
  Verdikleri sağlam söz(ü yerine getirmemeleri) sebebiyle "Tûr"u üzerlerine kaldırdık ve onlara, "Tevazu ile kapıdan girin" dedik. Yine onlara, "Cumartesi (yasakları) konusunda haddi aşmayın" dedik ve onlardan sağlam bir söz aldık.
  19. Sure (Meryem Suresi), 52. Ayet
  Ona, Tûr dağının sağ tarafından seslendik ve kendisi ile gizlice konuşmak için kendimize yaklaştırdık.
  28. Sure (Kasas Suresi), 29. Ayet
  Mûsâ süreyi tamamlayıp ailesiyle yola çıkınca, Tûr tarafında bir ateş görmüş ve ailesine, "Siz burada kalın, ben bir ateş gördüm, (oraya gidiyorum). Umarım oradan size bir haber ya da ısınmanız için ateşten bir kor getiririm" dedi.
  28. Sure (Kasas Suresi), 46. Ayet
  Yine biz (Mûsâ'ya) seslendiğimiz zaman Tûr'un yan tarafında da değildin. Fakat Rabbinden bir rahmet olarak, senden önce kendilerine hiçbir uyarıcı gelmeyen bir kavmi, düşünüp öğüt alsınlar diye uyarman için (o haberleri) sana bildiriyoruz.
  52. Sure (Tûr Suresi), 1. Ayet
  Tûr'a, yayılmış ince deri sayfalara düzenle yazılmış kitaba, "Beyt-i Ma'mur"a, yükseltilmiş tavana (göğe), kabaran denize andolsun ki, şüphesiz Rabbinin azabı mutlaka gerçekleşecektir. 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Tur - Tur Dağı ile ilgili ayetler

  Reklam  Tur dağında hazreti Musa döneminde ve kavmi ile ilgili bilgiler verilmektedir. Hazreti Musa'nın kavmine yapılan yardımlar ve onların sözlerinden geri dönmelerinden bahsedilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi