Yıldırım ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Yıldırım ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Yıldırım ile ilgili ayetler

  Reklam  Yıldırım ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Yıldırım (şimşek) hakkında ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 19. Ayet
  Yahut onların durumu, gökten yoğun karanlıklar içinde gök gürültüsü ve şimşekle sağanak halinde boşanan yağmura tutulmuş kimselerin durumu gibidir. Ölüm korkusuyla, yıldırım seslerinden parmaklarını kulaklarına tıkarlar. Oysa Allah, kâfirleri çepeçevre kuşatmıştır.
  2. Sure (Bakara Suresi), 55. Ayet
  Hani siz, "Ey Mûsâ! Biz Allah'ı açıktan açığa görmedikçe sana asla inanmayız" demiştiniz. Bunun üzerine siz bakıp dururken sizi yıldırım çarpmıştı.
  13. Sure (Ra'd Suresi), 13. Ayet
  Gök gürlemesi O'na hamd ederek tespih eder. Melekler de O'nun korkusundan tespih ederler. O yıldırımlar gönderir de onlarla dilediğini çarpar. Onlar ise Allah hakkında mücadele ediyorlar. Halbuki O, azabı çok şiddetli olandır.
  41. Sure (Fussilet Suresi), 13. Ayet
  Eğer yüz çevirirlerse onlara de ki, "Ben sizi Âd ve Semûd kavimlerini çarpan yıldırım gibi bir yıldırıma karşı uyardım."
  41. Sure (Fussilet Suresi), 17. Ayet
  Semûd kavmine gelince biz onlara doğru yolu göstermiştik. Ama onlar körlüğü hidayete tercih etmişler ve yaptıklarına karşılık, alçaltıcı azap yıldırımı onları çarpmıştı.
  51. Sure (Zâriyât Suresi), 44. Ayet
  Derken Rablerinin emrinden uzaklaşıp azmışlardı. Bu yüzden bakınıp dururken kendilerini yıldırım çarpıvermişti. 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Yıldırım ile ilgili ayetler

  Reklam  Yıldırımlar, Allah'ı inkar eden ve ona şirk koşanlara karşı bir azab olarak bahsedildiği gibi aynı zamanda Allah'a hamü senalar getiren bir tür olay olduğu kuranı kerimde zikredilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi