Türkçe olimpiyatları ne zaman başlayacak nerelerde yapılacak

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kültür Sanat Haberleri Bölümünden Türkçe olimpiyatları ne zaman başlayacak nerelerde yapılacak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Türkçe olimpiyatları ne zaman başlayacak nerelerde yapılacak

  Reklam  Türkçe olimpiyatları ne zaman başlayacak nerelerde yapılacak

  Forum Alev
  Türkçe olimpiyatları 2012 ne zaman başlayacak nerelerde yapılacak

  30 Mayıs'ta açılış töreni düzenlenecek olimpiyatlarda yarışmak için 5 kıtadan Türkiye'ye gelecek öğrenciler, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere 41 il ve 65 sahnede yapacakları 10'uncu yıla özel gösteri ve performanslarla yine Türkçe sevdalılarına bayram yaşatacak.

  Dili, dini, rengi ve ırkı farklı binlerce olimpiyat sevdalısı, her yıl farklı bir slogan ile dünyaya barış, sevgi, dostluk ve kardeşlik mesajları verirken, etkinlik bu yıl ''İnsanlık el ele, bayram o bayram olur'' mesajıyla gerçekleştirilecek.

  Şarkı, şiir, halk oyunları, genel kültür, güzel konuşma ve özel beceri gibi 20 ayrı kategoride kıyasıya yarışacak 1500 öğrenci, hem Türkçeleri'ni konuşturacak hem de birbirleriyle kıyasıya yarışıp kaynaşarak, farklı kültürleri ve güzel ülkemizi tanıma fırsatı bulacak.

  Olimpiyatlar kapsamında İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ile İzmir Adnan Menderes havalimanlarının dış hatlar sergi alanlarında, Taksim Maksem Cumhuriyet Sanat Galerisi ve Taksim Metrosu'nda 300 fotoğrafın yer alacağı ''Türkçe Olimpiyatları Sergisi'' açılacak.

  Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi'nde 1, 2 ve 3 Haziran'da kültür şöleni, Taksim'de açık hava konserinin yapılacağı olimpiyatların kapanışı TT Arena'da gerçekleştirilecek.

  14 Haziran'da yapılacak kapanış töreninde, 290 kişilik dünya çocuklarından oluşan gösteri ekibi, özel ışık, mapping ve projeksiyon teknikleri ile üretilen görsel bir şölen sunacak. 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Türkçe olimpiyatları ne zaman başlayacak nerelerde yapılacak

  Reklam  Türkçe olimpiyatları her sene düzenli olarak yapılmaktaydı. Dünya ülkelerinden çocuklara Türkçe ve Türk kültürü öğrenilerek başarı gösterenler getirilmekteydi fakat bu uygulamaya son verilmiştir.+ Yorum Gönder
olimpiyatlar nerde nerede ne zaman yapılmıştır,  2012 türkçe olimpiyatları nerede yapıldı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi