Güllerin Efendisi Adına Şiir ve Kompozisyon Yazan Öğrenciler Ödüllendirildi

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kültür Sanat Haberleri Bölümünden Güllerin Efendisi Adına Şiir ve Kompozisyon Yazan Öğrenciler Ödüllendirildi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Güllerin Efendisi Adına Şiir ve Kompozisyon Yazan Öğrenciler Ödüllendirildi

  Reklam  Güllerin Efendisi Adına Şiir ve Kompozisyon Yazan Öğrenciler Ödüllendirildi

  Forum Alev
  Peygamberimiz, Güllerin Efendisi Hz. Muhammed (S.A.V)'in dünyaya teşriflerinin bin 438. yıldönümü anısına yazılan şiir ve kompozisyonlar ödüllendirildi. Antalya Manavgat Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği şiir, kompozisyon ve 40 hadis ezberleme yarışmasında dereceye giren öğrencilere 4 bisiklet, 4 tam altın, para ve değişik hediyeler dağıttı.

  Biniciler Camii önünde yapılan törenle şiir yarışmasında dereceye giren Esra Demir (Efendime Hasret), Halime Kara (Gönüllerimizin Sultanı), Fatma Tuğba Çevik (Selam Olsun), Nimet Kurt (Sevgililer Sevgilisine) isimli öğrencilere bisikletlerini Manavgat Müftüsü Halil Taş ile Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Faruk Görgülü, Manavgat İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman Kaya ile Biniciler Camii İmam Hatibi Resul Aksakal verdi.

  Müftü Halil Taş, yürüme engelli Yasin Sarıkaya'yı 40 hadis ezberleme gayretinden ötürü para ve değişik hediyelerle ödüllendirdi. Programda, Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencileri de Güllerin Efendisi'nin amcası Ebu Talip'le Şam'a ticaret kervanıyla yaptığı yolculuğu 2 perdelik oyunla sahneledi. En Sevgili'nin çocukları çok sevdiğini ve torunları Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin'i mübarek omuzlarına alarak Mekke sokaklarında gezdirdiğini belirten Müftü Taş, Peygamber Efendimiz'in (S.A.S) çocuk ağlamasına yüreğinin dayanmadığını ifade etti. Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in bir kutlu sözünde, 'Hiç bir anne baba, çocuğuna güzel terbiyeden daha değerli bir bağışta bulunmamıştır' buyurduğunu belirten Taş, kalplerinin yumuşaması için de sahabelerine öksüz ve yetim çocukların başlarını okşamaları tavsiyesinde bulunduğunu ifade etti.

  Taş, "Rabbimiz O'nun (S.A.V) yüzü suyu hürmetine kainatı yarattı. En Sevgili adına ne yapsak azdır. Peygamberimiz (S.A.S) çocukları çok severdi ve sevgisini de gösterirdi. Torunları Hz. Hasan ve Hüseyin'i mübarek sırtına bindirir onlarla oynardı. Peygamberimiz (S.A.S) bir çocuk gördüğü zaman mübarek yüzünü tebessüm ve neşe kaplardı." diye konuştu.

  Ödül töreninin sonunda Manavgat Mevlana Şems Kültürünü Yaşatma Derneği de sema gösterisi yaptı. Müftülük, kompozisyon ve şiir yarışmasına 200 öğrencinin başvuruda bulunduğunu bildirdi. Yarışmada, kompozisyon yarışmasında derece giren Hicret Altıner (Gül Muhammed), Hüseyin Arıcı (Sevgili Peygamberim), Selçuk Polat (En Sevgiliye) ve Fatma Karapınar (Şefkatten İnciler)'a tam altın hediye edildi.

 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Güllerin Efendisi Adına Şiir ve Kompozisyon Yazan Öğrenciler Ödüllendirildi

  Reklam  peygamber efendimiz için yazılan okadar güzel şiirler yazılar varki onu görmeden tanımadan yazılan ve verilen his inanılmaz güzel ve insanı çok etkiliyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi