Artık albümleri düetler sattırıyor...

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kültür Sanat Haberleri Bölümünden Artık albümleri düetler sattırıyor... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  rengigül
  Usta Üye
  Reklam

  Artık albümleri düetler sattırıyor...

  Reklam  Artık albümleri düetler sattırıyor...

  Forum Alev
  Artık albümleri düetler sattırıyor
  Rafet El Roman son albümünde hayranı Yusuf Güney’le düet yaptı.
  Düet şarkılar büyük ilgi görünce hemen her albümde bir düete yer verilmeye başlandı. Tarkan'dan Sezen Aksu'ya kadar pek çok ünlü isim birbirlerine düet şarkılarla destek veriyor..

  Son birkaç yıldır albüm çıkartan sanatçıların çoğu, albümlerinde mutlaka bir düet şarkıya da yer veriyor. Örneğin son dönemde; Rafet El Roman'la, Almanya'daki bir konseri sırasında tanıştığı Yusuf Güney'in, 'Aşk-ı Virane' adlı şarkıya yaptıkları düet, en çok dinlenen şarkılar arasında yer alıyor. Deniz Seki de, son albümü 'Sahici'de, sevgilisi Hüsnü Şenlendirici ile birlikte söylediği 'Adaletsiz Seçim' adlı şarkı ile müzik listelerinin üst sıralarına doğru tırmanıyor.

  Tarkan ön sırada
  Tarkan
  Geçmişte de birçok ünlü şarkıcı, birlikte şarkı söyleyerek birbirlerinin albümlerine destek vermiş ve bu şarkılar çok sevilmişti. Düetlerde en çok tercih edilen isimlerin başında Tarkan geliyor. Megastar en son, Doğa Derneği için ünlü arabesk sanatçısı Orhan Gencebay'ın bağlaması eşliğinde 'Uyan' adlı şarkıyı seslendirdi. Geçtiğimiz yıl kendi yazdığı 'Çakmak Çakmak' adlı şarkıyı Sibel Can'la birlikte okuyan Tarkan; Müzeyyen Senar, Nazan Öncel ve Kibariye'yle de düet yapmıştı. Düet kardeşliği listesinin ikinci sırasında Serdar Ortaç var. Son albümü 'Nefes'te; Hadise ile 'Düşman', Suat Aydoğan ile 'Sana Değmez', Sultana ile 'Ayrı Gitme' adlı şarkılara düet yapan Ortaç, geçmiş yıllarda Bengü ve Ebru Gündeş'le birlikte şarkı okumuştu.

  Aşk söylentisi çıktı
  Türk pop müziğinin güçlü seslerinden Sezen Aksu da, yeni nesil şarkıcılara, düet yaparak destek veriyor. Aksu, Teoman'la 'Paramparça', ünlü rapçi Ceza'yla 'Gelsin' gibi şarkılara eşlik etti. Aksu, arabeskin usta ismi Müslüm Gürses'le de, Gürses'in bir albümündeki 'Sebahat Abla' adlı şarkıyı birlikte söylemişti. Yakışıklı şarkıcı Mustafa Sandal da, 2003 yılında çıkardığı maxi single albümünde Yunan şarkıcı Natalia ile yaptığı düetlerle dikkat çekmişti. Hatta ikilinin adı o dönemde aşk dedikodularına karışmış, ancak ikili bu iddiaları yalanlamıştı.

  Düet kardeşliği yapan sanatçılar
  Sibel Can

  Yıldız Tilbe & Rober Hatemo: Ummadığın Anda
  Manga & Göksel: Dursun Zaman
  Gripin & Emre Aydın: Sensiz İstanbul'a Düşmanım
  Kutsi & Petek Dinçöz: Doğum Günü
  Şevval Sam & Kazım Koyuncu: Ben Seni Sevdiğimi
  Hüner Coşkuner & Erol Büyükburç: Sevemem
  Çelik & Ebru Gündeş: Sen Yoluna
  Orhan Gencebay & Sibel Can: Hayat Devam Ediyor
  Anna Vasi & Hülya Avşar: Sevdim
  Gökhan Özen & Sibel Can: Kim Usanır
  Funda Arar & Kıraç: Kuşun Kanadında
  Burcu Güneş & Hakan Aysev: Sağanak
  Kargo & Şebnem Ferah: Kalamış Parkı

  Kaynak: Sabah 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Artık albümleri düetler sattırıyor...

  Reklam  Rafet El Roman kendisi ile düet yapan Yusuf Güney ile ilk şarkıları çıktığı günden beri büyük ilgi görmüşlerdir. Sesleri birbiri ile uyumlu olduğundan beğenilmiş ve birlikte çalışmalar yapmışlardır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi