Yüz Göz ve Kulak Temizliği

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kulak Burun Boğaz Bölümünden Yüz Göz ve Kulak Temizliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Aykal
  Bayan Üye
  Reklam

  Yüz Göz ve Kulak Temizliği

  Reklam  Yüz Göz ve Kulak Temizliği

  Forum Alev
  YÜZ, GÖZ VE KULAK TEMİZLİĞİ


  Sabah kalktıktan sonra ilk işimiz ellerimizi ve yüzümüzü yıkamaktır. gece yatmadan öncede sabunla yıkanıp durulanması yüz kirini atmaktadır.

  yüzümüzün yapısına göre sabun seçmeli ve öylece yıkamalıyız.

  Gözlerimizde birşeyin olup olmadığını bazen fark edemeyiz dolayısıylabelli vakitlerde göz muayenesi için doktorumuza gitmemiz gerekmektedir. kişiler gözlük yerine lens kullanmaktadırlar veya göz rengi değişikliği için bu lensi tercih ederler oysa lens takımında çok titiz davranmalı ve iyi bir teizlik gerekmektedir.  Güzellik için göz ve çevresine farklı makyaj malzemeleri kullanılabilir ancak bu kullanılan malzemelerin kaliteli olmasına çok dikkat etmek gerekir ve öylece kullanmalıyız. Göz çevresinde farklı cilt alerjik durumlarla karşılaşılabilir.


  Göz çevresine yapılan makyajları akşam uyumadan önce muhakkak bir şekilde bu makyajın temizlenmesi ve yıkanması elzem bir davranıştır.

  Kulaklarımızın temizliğini yaparken kulak arkası temizliğinide unutmamalıyız. kulaklarımızın içerisine herhangi birşey sokulamalıdır.

  Kulaklara küpe takılacağı vakit bu küpelerin alerji yapacağı akıldan çıkarılmamalıdır. küpelerin kaliteli olması gerekmektedir, altın veya gümüş olması gerekmektedir.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Yüz Göz ve Kulak Temizliği

  Reklam  İnsanların baş bölgesinde olan gözleri kulakları ve burnu sürekli temiz tutmak gerekmektedir.İnsanların hassas organları olan gözlerin yüz yıkanması sırasında temizlenmesi burada olan tozların gitmesine ve enfeksiyon risklerinin azalmasını sağlayacaktır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi