Bronşit Belirtileri ve Tedavisi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kulak Burun Boğaz Bölümünden Bronşit Belirtileri ve Tedavisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Bronşit Belirtileri ve Tedavisi

  Reklam  Bronşit Belirtileri ve Tedavisi

  Forum Alev
  Akut bronşit belirtileri;Kuru öksürük, beyaz, sarı veya yeşil balgam, yüksek ateş, daralan ve ağrılı göğüs, derin nefes alındığında ağrı hissi gibi durumlar temel akut bronşit belirtileri arasındadır.
  Kronik bronşit belirtileri;
  üç ay süresince kesilmeksizin devam eden öksürük, beyaz, sarı veya yeşil balgam gibi durumlar temel akut bronşit belirtileri arasındadır.
  Bronşit Nedenleri ve Belirtileri
  Akut bronşitin en yaygın nedeni viral enfeksiyon olmakla birlikte, kişilerin yüzde onu da bakteriyel enfeksiyon nedeniyle hastalığa yakalanır.
  Kronik bronşit, tekrarlayan akut bronşit nöbetleri geçirmiş kişilerde ortaya çıkar. Sanayi kirliliği, yoğun ve sürekli biçimde toza maruz kalma, uzun süre ve çok miktarda sigara kullanımı kronik bronşite neden olabilir.

  Bronşit, soluk borusunu akciğerlere bağlayan hava kanallarının iltihaplanması sonucu oluşur. İki tip bronşit vardır: akut ve kronik. Akut bronşit genellikle daha az tehlikelidir ve iki haftadan fazla sürmemesi beklenir. Ancak yaşlılarda ve kalp krizi geçirmiş kişilerde tehlikeli olabilir. Kronik bronşitse çok daha ciddi bir hastalıktır ve aylarca sürebilir.
  Bronşit için Doktor Önerileri
  Doktorunuz akut bronşit için antibiyotikler yazabilir ya da dinlenip bol sıvı tüketmenizi ve ağrıkesici kullanmanızı önerebilir. Kronik bronşit için doktor, her yıl grip aşısı olmanızı ve zatürreeyi engellemek için bir defalık zatürree aşısı önerebilir. Ya da hava kanallarını genişletmek ve açmak için ilaçlar yazabilir.
  Akut ya da kronik bronşitten şikayet eden kişi sigara kullanıyorsa, bir an önce bırakması Önerilecektir.
  Bronşit için Doktora Danışın
  Öksürük bir haftadan fazla sürüyorsa, öksürük beyaz, sarı veya yeşil balgam söktürüyorsa, nefes almakta güçlük çekiyorsanız en kısa sürede doktora danışmanızda fayda olacaktır.
  Bronşit için Bitkisel ve Alternatif Tedavi
  Bronşit için Homeopati Tedavisi; Aşağıdaki tedavilerden birini toplamda 10 doza kadar, her dört saatte bir uygulamayı deneyin. Bu tedaviyi uygulamadan 15 dakika önce ve sonrasında, hiçbir şey yiyip içmeyin ve dişlerinizi fırçalamayın.

  -Ateş, öksürük ve göğüste daralma hissi için, 30c dozunda Acorıite (kurtboğan) alın. Sesiniz kısıldı, boğazınız ağrıyor, öksürüyor ve susuzluk hissediyorsanız, 6c dozda Phosphorus (Fosfor) almaya deneyebilirsiniz.
  Bronşit için Bitkisel ilaçlar; Öksürük otu (tussikgofarfara) daralan hava kanallarını gevşetmede yaı arlı olurken, sığırkuyruğu iltihap giderici özelliklere sahiptir. Bunlardan birini denemek için, bir iki çay kaşığı kimi bitkiyi kaynar suda 10 dakika kadar demledikten sonra süzün. Demlediğiniz çayı, günde 3 kez, sıcakken için.
  Bronşit için Aromaterapi Tedavisi
  ; Nefes almanızı rahatlatmak için, okaliptüs, lavanta, biberiye ya da çördük otundan (zufaotu) elde edilmiş buğuları deneyin. Geniş bir kaba doldurduğunuz kaynar suya uçucu yağlardan birkaç damla damlatın. Buğuyu beş dakika boyunca içinize çekin. Bunun yanı sıra, birkaç damla uçucu yağı bir mendile damlatıp içinize çekebilirseniz. Uyarı! Gebeyseniz çördük otu yağını kullanmayın.
  Öksürükotu; hepatik veno oklusif hastalık riski nedeniyle kullanımında dikkatli olunmalıdır.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Bronşit Belirtileri ve Tedavisi

  Reklam  Balgamlı öksürüklerin olması nefes darlığı sürekli yorgun ve bitkin hissetme durumları bronşit belirtileri arasında yer almaktadır.Göğüste yanma olması ve özellikle öksürüldüğü zaman acı yanmaların olması bronşit hastalığıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi