Allerjik nezle tedavi edilmemesinin zararları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kulak Burun Boğaz Bölümünden Allerjik nezle tedavi edilmemesinin zararları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Allerjik nezle tedavi edilmemesinin zararları

  Reklam  Allerjik nezle tedavi edilmemesinin zararları

  Forum Alev
  Allerjik nezle tedavi edilmemesinin zaraları

  Allerjik nezle tedavi edilmemesi durumunda astıma dönüşebilir..

  Mevsimden dolayı artan polenin çocuklarda allerjiye yol açtığını belirten Doç. Dr. Ahmet Akçay, burun kaşıntısı, hapşırma, gözlerde kaşıntı ve gözlerde sulanmanın, allerjik nezlenin belirtileri olabileceğini söyledi.

  Allerjik nezlenin tedavi edilmemesi halinde astıma dönüşebileceği uyarısını yapan Doç. Dr. Akçay, "Burun kaşıntısı, hapşırma, gözlerde kaşıntı ve sulanma gibi belirtilerin dikkate alınarak hemen bir hekime başvurulması gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre her 5 çocuktan birinde bu belirtiler görülmektedir.


  Allerjik nezle, çocuğun günlük hayatını olduğu kadar okul başarısını da olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle aileler, çocuklarında bu tür şikayetlerle karşılaştıklarında mutlaka bir hekime başvursunlar" dedi.
 2. 2
  GAZİBE
  Bayan Üye

  Cevap: Allerjik nezle tedavi edilmemesinin zararları

  Reklam  Alerjik nezlelerin insanların yaşam kalitelerini düşürmesi ve sürekli olarak nezle olmanın verdiği psikolojik bir olumsuzluk olmaktadır.Bunların insanların yaşamlarını kötü etkilemesi bile tedavi edilmesi gerekliliğini ortaya koymaktadır.+ Yorum Gönder
nezlenin zararları
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi