Sıfır Bilgi ile Test Çözme Metotları. Salladım Tuttu!

+ Yorum Gönder
Sınavlar ve KPSS Bölümünden Sıfır Bilgi ile Test Çözme Metotları. Salladım Tuttu! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  remcy
  Yeni Üye
  Reklam

  Sıfır Bilgi ile Test Çözme Metotları. Salladım Tuttu!

  Reklam  Sıfır Bilgi ile Test Çözme Metotları. Salladım Tuttu!

  Forum Alev
  ÖSS protestocusu yine sahnede
  Sefa Boyar, 2006'da ÖSS sisteminin açıklarını ortaya çıkarmak amacıyla çıktığı yola yeni bir halka ekledi.


  Volkan YANARDAĞ / ANKARA

  Daha önce ÖSS sınavında tüm soruları yanlış yapmayı hedefleyen Boyar, bu defa da MEB'in yaptığı tüm sınavlarda sallayarak, doğru cevapları bulmayı amaçlayan bir kitap hazırladı. Boyar'ın yeni kitabı, 'Salladım Tuttu' adını taşıyor. Kitapta bulunan 29 metot, şıklar üzerinden giderek, doğru cevabı bulmayı hedefliyor. Sefa Boyar, bu hafta piyasaya çıkacak yeni kitabını ve sınavların şifreli dilini AKŞAM'a anlattı:
  - TÜM SINAVLARA UYARLADIM: 2006'daki amacım sistemin çarpıklığını göstermekti. O sınava girip bir doğru yaptım. Bunu yapan binlerce kişi olsaydı bu sistem çökmüş olacaktı. Amacım öğrencileri tembelliğe alıştırmak değil. Onların sınav streslerini bir nevi azaltmak istiyorum. Bu metotlarla tüm soruları çözemiyoruz. Belirli sayıda soruyu okumadan, cevaplarına bakarak çözebiliyoruz. ÖSYM, MEB, soruları hazırlarken, belirli bir mantık ve çerçeve üzerinden sıralıyor. Bu bize bir şifre veriyor biz de bu şifreye göre metotlar geliştirdik.
  - BEN SALLADIM TUTTU: 2010'da KPSS'ye girdim. 60 soru yaptım. Diğer 60 soruyu bu yöntemlerle salladım ve 80 puanın üzerine çıktım ve bir bakanlıkta uzman olarak çalışıyorum. İngilizce KPDS sınavına girdim. Tüm soruları çözdüm. İngilizcem iyidir 65 puan aldım. Çok sinirledim. 3 ay sonra girdim hepsini salladım ve 70 puan aldım. Liseden mezun olmuş, 10 yıl kitap açmamış bir insan, 200 soruluk bir sınavda en az 40 soruyu yapabilir. Bu da 15-45 dakika arasında bir süre kazandırır. Önce bildikleri soruları yapsınlar, bilemedikleri sorularda bu kitaptaki yöntemleri kullansınlar. Örneğin matematiği hiç bilmiyor ama istediği bölüm için 5-10 tane soru yapması lazım. O zaman bu yöntemleri kullanabilirler.

  Akşam Gazetesi. 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Sıfır Bilgi ile Test Çözme Metotları. Salladım Tuttu!

  Reklam  Bu tür yöntemler çalıştıktan sonra bilinmeyen sorularda kararsız kalındığı durumlarda kullanılabilecek yöntemlerdir. Okumakta fayda olsa da işi şansa bırakmamak lazım.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi