Güzel yorumlar

+ Yorum Gönder
20. Sayfa BirinciBirinci ... 171920
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Güzel yorumlar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 229
  EFRUMİE
  Bayan Üye
  Rahat giyimi ve farklı renk ve desenleri ile bir kaç yıldır giymeyen kalmadı denilebilir. Neredeyse her yaş gurubu konservenin rahatlık ve şıklığından istifade etmiştir.

 2. 230
  AZADE
  Bayan Üye
  Afyonkarahisar'da bulunan kale çok eski zamanlarda inşa edilmiş ve tarih boyunca da değişik devletler tarafından kullanılmıştır.Milattan önce yapılmış ve zaman içinde o bölgede haki olan devletler tarafından yine aynı amaç uğruna kullanılmıştır.

 3. 231
  AZADE
  Bayan Üye
  Konya'da bir öok tarihi eser bulunmaktadır.Gerek Selçuklu devleti gerek ise Osmanlı devleti hakimiyeti olduğu dönemlerden kalma bir çok camii ve medrese bulunmaktadır.

 4. 232
  AZADE
  Bayan Üye
  Yıkılmaya yüz tutmuş iken yeniden yapılan ve aslına uygun olarak inşa edilen sırçalı medrese Osmanlı devleti zamanından kalmadır.Fakat Selçuklu dönemi eseri arasında yer almaktadır.

 5. 233
  AZADE
  Bayan Üye
  Osmanlı devletine başkentlik yapan ve özellikle ilk dönem padişahlarının çok önem verdiği bir ildir.Burada sayısız cami ve eserler bulunmaktadır. 2.Murat'ın yaptırdığı bu cami halen güzelliğini korumaktadır.

 6. 234
  AZADE
  Bayan Üye
  İstanbul ilinde bulunan ve Mimar Sinan tarafından yapılan çıraklık dönemi eseridir.Kanuni Sultan Süleyman'ın oğlu için yapılmıştır.Sultanın genç yaşta vefat eden oğlu şehzadesi için yapılmış harika bir eserdir.

 7. 235
  AZADE
  Bayan Üye
  Osmanlı devletinin son büyük eseri olan Yeni cami aslında parasızlık ve imkansızlar içinde yapılmıştır.Bu cami tam olarak 66 yılda tamamlanabilmiştir.

 8. 236
  EFRUMİE
  Bayan Üye
  Kurban bayramı ile ilgili bir çok karikatür bulunmaktadır. Bazıları bayram geldi diye sevinir:) bazıları kayıplarını aramak için yola koyulur.

 9. 237
  EFRUMİE
  Bayan Üye
  Eski bilgisayarlar özellikle masa üstü olanları açmak sorun değildi fakat beklemek sabır gerektirmekteydi. Bu tür durumlar eskide kaldı gibi ama espri konusu komik olmuş

 10. 238
  EFRUMİE
  Bayan Üye
  Azrail can alma görevi olduğu için karikatürlerde hep korkunç çizimlerle gösterilmektedir. Aslında günahları çok olan kişilere korkunç görünmektedir.

 11. 239
  HÖRÜ
  Bayan Üye
  İlginçtir ki bu tür işaretler bir çok yerde ve şaşılacak yerlerde görülebilmektedir. Domatesin içinde Allah yazısı ineğin üstündeki ay yıldızın bulunması gibi

+ Yorum Gönder
20. Sayfa BirinciBirinci ... 171920
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 10 kişi