Yorumun nedir

+ Yorum Gönder
16. Sayfa BirinciBirinci ... 1315161719 ... Sonuncu8Sonuncu9
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Yorumun nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 181
  Filiz
  Bayan Üye
  Hollanda da yapılmış bir anlaşmadır.Daha çok Fransanın yükselişini engellemek için yapılmış olup neredeyse tüm avrupa ülkelerinin katıldığı bir anlaşma olmuştur.

 2. 182
  Filiz
  Bayan Üye
  Din savaşları daha doğrusu dini kullanıp güç elde etme savaşlarından birisi daha.Çünkü insanlar inançları doğrultusunda yaşarlar.

 3. 183
  Filiz
  Bayan Üye
  Yarmuk savaşı islam ordularının zaferiyle sonuçlanan bugünkü Türkiyenin güneyindeki ülkelerin müslümanlar tarafından ele geçirilmesine vesile olan bir savaş olmuştur.

 4. 184
  Filiz
  Bayan Üye
  Worringen savaşı yine iktidar güç ve hırsın sonucu ortaya çıkmış savaşlardan birisidir.Sonuç yine ölen bir sürü insan ve bunun üzerine saltanat elde edenler.

 5. 185
  Filiz
  Bayan Üye
  Osmanlı devleti 1299 yılında kurulduğu için 1999 yılı da Osmanlı devletinin 700.kuruluş yıldönümü olmuştur.600 yıl ayakta kalmış koca imparatorluk sona ermiştir.

 6. 186
  Filiz
  Bayan Üye
  Süleymanın mührü pek çok eserde karşımıza çıkar.Bazıları buna İsrail bayrağı simgesi diyebilir.Ama aslında bu mührü Süleymandır.Yüzüğünde taşırdı.

 7. 187
  Filiz
  Bayan Üye
  Taşra yani küçük yerleşim merkezlerinin yönetimini Osmanlılar önmsemiş ve oralara devlet yöneticilerini atamışlardır.Kaymakam vali ve mahkeme tarzı yöneticiler hep olmuştur.

 8. 188
  Filiz
  Bayan Üye
  Türklerin Anadoluya kesin bir şekilde yerleşmesini sağlayan bir savaştır.Kılışarslan ve Bizanslılar arasında yapılan savaşı Kılıçarslan kazanmıştır.

 9. 189
  Filiz
  Bayan Üye
  Ramazan ayı geldiği zaman gerek saraylarda gerekse halkta büyük bir hazırlık yapılır,tatlılar dökülür,renkli renkli macunlar yapılırdı.Ramazan ayı büyük bir huşu içinde bolluk ve bereketle geçerdi.Osmanlı İmparatorluğunda Ramazanı Şerif bir kültür olarak yaşanır ve ibadet edilirdi.Öyle ki herkes dört gözle Ramazan ayının gelmesini beklerlerdi.

 10. 190
  Filiz
  Bayan Üye
  Hz.İsanın yerini belli etmek için elini öperek onun çarmıha gerilmesine neden olan Yahudanın ihaneti anlatılır.Bu Hıristiyan inancına göredir.

 11. 191
  Filiz
  Bayan Üye
  Çinli Mao marksist fikirleri benimsemiş,ülkesinde devrim hareketlerinde bulunmuş bir liderdir.

 12. 192
  Filiz
  Bayan Üye
  Cep telefonları hayatımızı kolaylaştıran iletişim araçlarının başında gelmektedir.Şimdi nerdeyse çocuklarımız dahil herkesin elinde bulunmaktadır.Ama bundan 20 yıl önce böyle telefonlar hiç bilinmiyor,herkesin ev telefonları vardı.

+ Yorum Gönder
16. Sayfa BirinciBirinci ... 1315161719 ... Sonuncu8Sonuncu9
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 27 kişi