Değişik yazılar

+ Yorum Gönder
20. Sayfa BirinciBirinci ... 171920
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Değişik yazılar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 229
  Filiz
  Bayan Üye
  Mutluluk çok uzakta değil insanın içindedir. Bir insanın mutlu olması demek o insanın elindekilerin değerini bilerek yaşaması demektir. Eğer mutluluğu büyük şeyler arıyorsak kolay bulamayız.

 2. 230
  Filiz
  Bayan Üye
  Toplumlar ekonomik kriz ile karşılaştıkları zaman kaybettiklerinin veya kaybedeceklerinin korkusunu yaşayabilirler. Örneğin, Almanya'da 1929 ekonomik krizi sonucunda Markların değeri kalmamış, insanlar bu paraları ısınmak için yakmışlardır.

 3. 231
  Filiz
  Bayan Üye
  Hayat gözümüze uzun görünse de planladığımız her şeyi gerçekleştiremeyecek kadar kısa olabilir. Bu nedenle yapmak istediklerimizi ertelememeli, ilk fırsatta yapmalıyız.

 4. 232
  Filiz
  Bayan Üye
  Hayatımızdaki her günü güzel yaşamak için bunu istiyor olmak gerekir. Günümüzü dolu dolu geçirmeyi istemeli, bunun için çalışmalıyız. Kendimizi iyi hissetmek bunun başıdır.

 5. 233
  Filiz
  Bayan Üye
  İnsanlar herhangi bir başarısızlık karşısında bu durumu kabullenmek istemiyor olabilirler. Ancak kaçmak çözüm değildir. Mühim olan tekrar başarana kadar çalışmaktır.

 6. 234
  Filiz
  Bayan Üye
  Mutluluk insana başarı, başarı insana mutluluk getirebilir. Bir insan mutlu olduğu zaman pozitif düşünür ve çalışır. Aynı şekilde başarılı bir insan bu başarının tadını çıkarır mutlu olur.

 7. 235
  Filiz
  Bayan Üye
  Her insanın mantıksal zekaya ihtiyaç duyduğu kadar duygusal zekaya da ihtiyaç duyar. Duygusal zekamız ile kendimizi değerlendirir, kendimizi geliştirebiliriz.

 8. 236
  Filiz
  Bayan Üye
  Bir insanın sürekli olarak karışık ve insanı ruhsal olarak yorucu düşünceler içinde olması onu mutsuz eder. Ancak her insan kendisine yetecek şekilde düşünmeli ve hayatı ona göre yönlendirmelidir.

 9. 237
  Filiz
  Bayan Üye
  Güne üzgün ve mutsuz bir şekilde başlarsak devamını da o şekilde geçirebiliriz. O yüzden sabah uyandığımızda bugün yapacaklarımızın bizim için güzel olduğunu düşünmemiz gerekir.

 10. 238
  Filiz
  Bayan Üye
  Her insan özveri sahibi olmaz ancak herkes bunu isteyerek elde edebilir. Özverili insanlar toplumda daha fazla saygınlık kazanır. Ayrıca bu kendimizi geliştirmemize sebep olur.

 11. 239
  Filiz
  Bayan Üye
  Her insanda lider olma özelliği yoktur. Bazı kişiler bulundukları toplumda otorite sahibi olur ve çevresini iyi bir şekilde yönlendirebilir. Bunu çalışarak ve isteyerek elde edebilir.

+ Yorum Gönder
20. Sayfa BirinciBirinci ... 171920
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 17 kişi