Değişik yazılar

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Değişik yazılar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 217
  Filiz
  Bayan Üye
  Hayatta başarılı ve mutlu olmak için uyulması gereken belli ilkeler vardır. Bunlardan ilki başarıyı da mutluluğu da kendimizde aramamız gerektiğidir.

 2. 218
  Filiz
  Bayan Üye
  Hayatta her zaman amaçlarımıza ulaşmak için çalışırız. Çalışarak bu amaçlara ulaştığımız zaman beklentilerimiz gerçekleşmiş olur. Bütün bunların olabilmesi için önce bir amaç belirlemeliyiz.

 3. 219
  Filiz
  Bayan Üye
  Hayatta her insanın kendi doğruları vardır. Herkesin doğrusu kendisi için en doğrudur. Ancak başkalarının doğruları ile de doğru yolu bulmak mümkün olamaz.

 4. 220
  Filiz
  Bayan Üye
  Hayatta hiçbir gün boş geçirilecek bir gün değildir. Her günümüzü yeterince iyi değerlendirmeliyiz. Kendimiz için en doğru şekilde geçirmeliyiz.

 5. 221
  Filiz
  Bayan Üye
  Konuşmak insanlarla iletişim kurmanın en etkili yoludur. Konuşmanın bir sanat olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Etkili konulma yöntemlerini öğrenmeye çalışmalıyız.

 6. 222
  Filiz
  Bayan Üye
  Her insanın tembelleştiği anlar olabilir veya bir insanda sürekli tembellikler görülebilir. Bunun aşmak için güzel ve tembellik giderici alışkanlıklar edinmeye çalışmalıyız.

 7. 223
  Filiz
  Bayan Üye
  Hayatta başarılı olmak için her zaman emin adımlarla yürümeliyiz. Ancak bazen hedefe ulaşmak için risk almak gerekir. Eğer pişmanlık yaşamayacaksak o riskleri almaktan kaçınmamalıyız.

 8. 224
  Filiz
  Bayan Üye
  Kişinin ideallerine ulaşabilmesi için ideallerindeki insan olmaya çalışması ve bu uğurda çabalaması gerekmektedir. Bu durum hem bize hem de topluma fayda sağlar.

 9. 225
  Filiz
  Bayan Üye
  Bir insanın kendi değerini anlaması herkesinkinden daha önemlidir. Değerini bilen insan kendini mutlu etmeye ve başarılı olmaya çalışır. Kendisi için en doğru olanı düşünmek ister.

 10. 226
  Filiz
  Bayan Üye
  Hayatta her zaman her şeyi başkalarından beklemek bize sadece zaman kaybettirir. Bizim yolumuzu ancak biz açabiliriz ve hatta gerekirse en baştan yol yapabiliriz.

 11. 227
  Filiz
  Bayan Üye
  Her insan hedefindeki bir noktaya ulaştığı zaman önüne başka hedefler koyar. Bir başarı elde etmek daha fazlasını istememize sebep olabilir. Bu hem çalışmamızı hem de elimizdekileri kaybetmemize sebep olabilir.

 12. 228
  Filiz
  Bayan Üye
  Her insan aklındaki düşüncelerin etkisi altındadır. Güzel işler yapma düşüncesi bizi çalışmaya, başarısızlık düşüncesi bizi tembelliğe iter. Mutlu olup olmadığımızı da düşünce gücüyle idrak ederiz.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 17 kişi