Aklına geleni yaz

+ Yorum Gönder
18. Sayfa BirinciBirinci ... 15171819 ... Sonuncu8Sonuncu9
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Aklına geleni yaz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 205
  Filiz
  Bayan Üye
  Atatürk bir çok dergi ve gazetelere röportaj vermiş,bunların bazılarına ulaşabilmişizdir.Ama şunu biliyoruz ki hep bu ülkenin iyiliği ve refahı için çalışmıştır.

 2. 206
  Filiz
  Bayan Üye
  Devrimler yenilikler kolayca yapılan şeyler değildir.Mutlaka karşı çıkanlar olduğu gibi destekleyenler de olacaktır.Atatürk ülkemizin aydınlanması için bazı devrimler yapmıştır.

 3. 207
  Filiz
  Bayan Üye
  Her lidere olduğu gibi Mustafa Kemal Atatürk'e de suikast girişimleri olmuş ama bunlar bertaraf edilmiştir.

 4. 208
  Filiz
  Bayan Üye
  Atatürk başörtüsüne karşı çıkmamış,bilakis Türk kadınını modernleştirmeye çalışmıştır.Her milletin bir giyim tarzının olduğunun altını çizmiş,taklitçileri de yermiştir.Çok açık olanlara karışmış,kara çarşafa da karşı çıkmıştır.

 5. 209
  Filiz
  Bayan Üye
  Atatürk'ün din ve vicdan hürriyetine büyük saygısı vardı.Laikliği tek taraftan ele almadı.İnsanlar dilediği gibi ibadetlerini yapabilirler.Sadece bunu devlet işlerine karıştırmamak şartı ile.

 6. 210
  Filiz
  Bayan Üye
  1933 yılı Cumhuriyetin ilanının 10.yılı olmuştur.Bu yıl ülkemizde yapılan işleri,ilerlemeyi tahlil etmek bundan sonraki yıllara daha mutlu ve müreffeh olarak girebilmek için çalışmaların tüm hızıyla devam ettirilmesi anlatılmıştır.Genç cumhuriyet artık dünya devletleri arasında parmakla gösterilecektir.

 7. 211
  Filiz
  Bayan Üye
  Atatürk'ün 10.yıl nutku ülkemizin geldiği noktayı Atamızın gözünden tahlil etmesidir.Türk oluşuyla her zaman gurur duyan Atatürk Ne Mutlu Türküm Diyerek nutkunu sonlandırmıştır.

 8. 212
  Filiz
  Bayan Üye
  Sesin kuvvetlenmesi için yapılan çalışmalardır.Bunlar için özel hocalar mevcuttur.Tiyatro insan yeteneğinin ortaya çıkmasıdır.Sinemadan farklıdır.Yaptığınız hatanın geri dönüşü yada tekrar çekimi yoktur.

 9. 213
  Filiz
  Bayan Üye
  Sesimizi kullırken önemli olan enerjiyi iyi ve idareli kullanmaktır.Yüksek ses çabuk yorulur.Bu yüzden zamana dağılan bir tarzda ses kullanımı çok önemli ve gereklidir.

 10. 214
  Filiz
  Bayan Üye
  Mustafa Kemal hakkında yazılmış bir çok şiir bulunmaktadır.Onun liderlik ve siyaset askeri yönünün çok gelişmiş olması ve üstün nitelikli bir insan olması herkesi etkilemiştir.

 11. 215
  Filiz
  Bayan Üye
  Çok eski yıllarda cüzzam hastalığı çok görülürdü.Bu amaçla bu hastalık bulaşıcı olduğu için diğer insanlardan aırmak için yapılan bina ve hastane tarzı yerlerdir.

 12. 216
  Filiz
  Bayan Üye
  Atatürk'ün manevi kızı Sabiha Gökçen ilk Türk kadın savaş pilotudur.Ona çok değer veren ulu önder sürekli gezilerde onu yanında götürmüş,Sabiha hanım da modern Türk kadının simgesi olmuştur.

+ Yorum Gönder
18. Sayfa BirinciBirinci ... 15171819 ... Sonuncu8Sonuncu9
bomba nasıl imha edilir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 18 kişi