Hadi salla

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Hadi salla ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 217
  Filiz
  Bayan Üye
  Hayriye Melek Osmanlı Rus savaşında gönüllü olarak savaşa katılarak balkanlarda savaşa katılmıştır. Gazete ve dergilerde bir çok yazıları yayınlanmıştır.

 2. 218
  Filiz
  Bayan Üye
  İlk sinema filmi susuz yaz ile adını duyuran Hülya Koçyiğit günümüze kadar gelen en önemli sanatçılardan biri olmuştur. Sinema dünyasında bir çok ödül almıştır.

 3. 219
  Filiz
  Bayan Üye
  Tiyatroya gönül veren Işık Yenersu Konservatuarı bitirerek Devlet tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır. Seslendirmede yapan Işık Yenersu tiyatro ödülleride almıştır.

 4. 220
  Filiz
  Bayan Üye
  Köylü kızı iken Rus imparatorluğunun başına geçerek adını duyuran Katerina siyasi ve demokratik olarak özgür bir Rusya için çalışmıştır.

 5. 221
  Filiz
  Bayan Üye
  Hepimizin çok sevdiği Barış Manço'nun eşi olan Lale Manço iyi bir eş olmasından ziyade eşinin yardımcı sevecen Lale Doğukan ve Batıkan isimli çocukları ile yaşamlarını sürdürmektedir.

 6. 222
  Filiz
  Bayan Üye
  Kafkas edebiyatının ilk kadın yazarlarından olan Leyla Bekiz çeşitli dergi ve gazetelerde makaleler ve eleştiriler yazmıştır.

 7. 223
  Filiz
  Bayan Üye
  Türk opera sanatçısı olan Leyla Gencer İtalya sahnelerinde kendini gösterek ününü arttırmıştır. 2004 yılında Leyla Gencer adına para bastırılmıştır.

 8. 224
  Filiz
  Bayan Üye
  Küçük yaşlarda şiir yazmaya başlayan Leyla Saz çocukluk yıllarında sarayda yaşamıştır. yazarlığı şairliği ve besteciliği ile bir çok eserler vermiştir.

 9. 225
  Filiz
  Bayan Üye
  Celal Bayar'ın eşi olan Reşide Bayar geleneklere bağlı giyimi ve yaşantısıyla sade bir yaşamı seven Reşide hanım Celal Bayar'ın üç kere cumhurbaşkanı seçilmesiyle Köşte üç dönem ev sahipliği yapmışlardır.

 10. 226
  Filiz
  Bayan Üye
  Hukuk Fakültesini bitiren Mebusa Tekay gazete ve dergilerde sendikal yazılar yazmıştır. Bir çok derneklerde çalışmıştır.

 11. 227
  Filiz
  Bayan Üye
  Cemal Gürsel'in eşi olan Melehat Gürsel cana yakın sevimli şakacı olarak herkes tarafından sevilen protokollerden hoşlanmayan örf ve adetlere bağlı bir bayandı.

 12. 228
  Filiz
  Bayan Üye
  Güzel sanatlar eğitimi alan Melek Celal eski eserlere merakı vardı. El işlemeleri ve giysilerden oluşan bir kolleksiyonu vardı. Yabancı dilde kitaplarda yazmıştır.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 26 kişi