Sende yaz

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Sende yaz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 217
  Filiz
  Bayan Üye
  Boşanma kararı veren anne ve babalar çocuklarına bu olayı anlatırken çocuğun yanında birbirlerine kötü sözler söylemeden açık ve net şekilde durumu anlatmalıdırlar.

 2. 218
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocukların her yaptığını eleştirmek veya sürekli arkadaşlarıyla karşılaştırarak sürekli rencide edecek şekilde davranmamak gerekir.Çocuğumuzu olduğu gibi sevip kabullenmek gerekir.

 3. 219
  Filiz
  Bayan Üye
  Hata yapan çocuklara sürekli ceza vermek doğru değildir. Aynı hataları tekrar yapmaması için uyarılmalı hatasını anladığı zaman çocuğun pişmanlığı ve özrü göz önüne alınmalıdır.

 4. 220
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocukların okula başlaması önemli olaylardan biridir.Çocuğu ilk gününde okula götürmek korkularına aşmasına yardımcı olmak arkadaşlarıyla ve öğretmeniyle kanaşmasında okulu sevmesinde yardımcı olacaktır.

 5. 221
  Filiz
  Bayan Üye
  Bebeleri uyku düzenine alıştırmak zordur. Bebek odası ayrı olmalı sessiz ve ılık olmalıdır. bebeği her zaman aynı saatte yatırmaya özen gösterilmelidir.

 6. 222
  Filiz
  Bayan Üye
  Boşanan ailelerin çocuklarının durumu daha hassastır. Bu durumda anne ve babanın davranışı çok önemlidir. Anne ve Baba Çocuğun psikolojisini bozacak davranışlarda bulunmamalıdır.

 7. 223
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuklarımızın bilgisayarda oyun oynama süresini dikkat etmeliyiz. Yaşına uygun oyunlar oynatarak gelişimine yardımcı olmalıyız.

 8. 224
  Filiz
  Bayan Üye
  Genç yaşta anne ve baba olmak zordur. Daha kendi sorumluluklarını öğrenmeden çocuğun sorumluluğunu olamak kolay değildir. Böyle durumlarda büyüklerimizden ve etraftan doğru bilgileri alarak kendimizi olgunlaştırmalıyız.

 9. 225
  Filiz
  Bayan Üye
  Anne ve babanın taktiri çocuk için önemlidir. Çocuğu teşvik eder Çocuğun kendine güvenini arttırır.Yaptığı işlerde başarılı ve hevesli olmasını sağlar.

 10. 226
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuğumuzun yaşıtlarına göre konuşmasında bir problem varsa öncelikle fiziksel bir sorunu olup olmadığını araştırmak gerekir daha sonra psikolojik durumunu kontrol ettirmek lazımdır.

 11. 227
  Filiz
  Bayan Üye
  Bilgisayar çağında çocukların alışkanlıklarından biride bilgisayardır. Saatlece başında oturuyorlar. Bilgisayar kullanımına dikkat ederek çocuğumuzun sosyalleşmesinede yardımcı olalım.

 12. 228
  Filiz
  Bayan Üye
  Çocuklar masalları çok severler. Çocuk için uygun masal seçilmeli Sıradan basit bir şey okuyormuş gibi okumamalı masalı çocuğa sevdirerek okumalıyız ki ilerde kendisi de masal okumayı sevsin.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 17 kişi