Kısa yorum yaz

+ Yorum Gönder
20. Sayfa BirinciBirinci ... 171920
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Kısa yorum yaz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 229
  Filiz
  Bayan Üye
  Traihe yüzyıl savaşları olarak geçen savaşlar İngiltere ve Fransa arasında tam 116 yıl sürmüştür.

 2. 230
  Filiz
  Bayan Üye
  Köylerde eskiden ağalar vardı.Toprak bu ağalarındı.Köylüler de çalışır ağa ne kadar verirse razı olurlardı.Derebeylik te orta çağda bu sisteme yakın bir sistemdi.

 3. 231
  Filiz
  Bayan Üye
  Kediyi bir köşeye sıkıştırırsan oda seni cırmalar.Kral halka zulüm edip kendi sefasını sürerse halkta ayaklanıp mücadelesini verir.

 4. 232
  Filiz
  Bayan Üye
  Birleşmiş milletler bu demeçten sonra ortaya çıkmış temelleri atılmıştır.ABD nin Rusyanın yanında yer alması Almanyanın sonunu hazırlamıştır.

 5. 233
  Filiz
  Bayan Üye
  Bu savaşta yer alan Filip Büyük İskenderin babası oluyor.Oğlu daha sonra tüm dünyaya hakim olacak ve adı Büyük komutan olarak anılacaktır.

 6. 234
  Filiz
  Bayan Üye
  Avrupa devletleri her zama olduğu gibi kendilerinden başka devletlerin güçlenmesine karşı çıkmışlardır.Hemen birlik olup güçlenen kim ise onunla mücadeleye başlıyorlar.

 7. 235
  Filiz
  Bayan Üye
  Lider dediğin Mustafa Kemal Atatürk gibidir.Öngörü sahibi kararlı,cesur,ileriyi gören,sevecen olmalıdır.Bu özellikler ve daha fazlası Mustafa Kemal de vardı.

 8. 236
  Filiz
  Bayan Üye
  Atatürkün yaptığı kurtuluş mücadelesi ve devrimler,yenilikler,ölümünün ardından bile herkesin özellikle de yabancı ülke liderlerinin takdirini kazanmış,gıpta ile bakılmıştır.

 9. 237
  Filiz
  Bayan Üye
  Cumhuriyrt yönetimini destekleyen bir sistemdir.Halkın egemen olduğu yönetim halkın seçtiği parlementerler tarfından yönetildiği demokratik bir yönetim sistemidir.

 10. 238
  Filiz
  Bayan Üye
  Devrimcilik yeniliktir.Devrim yaratmaktı.Atatürk devrimleri ülkemizde her alanda yenilikler yaratmış,ülkenin ününü açmıştır.Muassır medeniyetlere ulaşmak için devrimler yapmıştır.

 11. 239
  Filiz
  Bayan Üye
  Milli duygu ve düşüncelerle hareket ederek,ülkenin bütünlüğü ve milli duyguları ön planda tutmak,ülkemizizn gelişmesi için her türlü çalışmaları yapmak demektir.

+ Yorum Gönder
20. Sayfa BirinciBirinci ... 171920
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 19 kişi