Fatih projesi açılımı

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Fatih projesi açılımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  imported_Mus
  Üye
  Reklam

  Fatih projesi açılımı

  Reklam  Fatih projesi açılımı

  Forum Alev
  Fatih projesi açılımı

  Fatih Projesi Nedir? Detayları Nelerdir?


  “Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi”, kısa adıyla FATİH Projesi’nin imza töreni Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

  FATİH Projesi Nedir?

  FATİH Projesi ile her sınıfta internete bağlı bir bilgisayar bulunması hedeflenecek.
  Projede, kara tahtanın yerini akıllı tahta alacak. Öğretmenler; bilgisayar, projeksiyon cihazı, özel kalem, tahta olarak kullanılacak platform ve yazılımdan oluşan “akıllı tahtada” harita, grafik ve video gösterimleri yapabilecek. Yaklaşık 2 milyar TL harcanacak projede köy okullarına da bilgisiyar ulaştırılacak.
  Sınıflarda, e-kitaplarla ders yapılacak. Öğretmenler, klasik tahta yerine, doğrudan bilgisayara bağlı tahtalarla ders işleyecek. Öğrenciler, işlenen konuları, tahtadan kendi bilgisayarına aktarabilecek.

  FATİH Projesi ile bilişim teknolojisi araçlarıyla birlikte internetin de bilinçli ve güvenli kullanımını sağlamak için mevzuat düzenlemesi de yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nca yürütülecek ve Ulaştırma Bakanlığı’nca desteklenecek projenin ilk yılında ortaöğretim, ikinci yılında ilköğretim ikinci kademe, üçüncü yılında ilköğretim birinci kademe ve okul öncesi kurumlarında bilişim teknolojisi donanım altyapısı, e-içerik, öğretim programı, hizmet içi eğitim ve bilinçli güvenli internet kullanımı aşamalarının tamamlanması amaçlanıyor.

  22-24 Aralık 2010 Tarihleri Arasında Antalya’da Eğitek Tarafında Düzenlenen Fatih Projesi Konulu Çalıştaydan Bazı Notlar:

  Fatih projesi donanımında kullanılacak ssd diskler arızayı en aza indirecektir. Taşınabilir bilgisayarlar için iş istasyonu kurulacaktır.(Bu öğretmeni sıkıcı kablo hiyerarşisinden kurtarıp, zaman kazandıracaktır.)
  Standart, sağlam, güvenli Projeye yakışır bir ağ alt yapısı kurulacak bu uygulamalar video ve resimlerle tanımlanacaktır.
  Okul bilişim envanterleri için MEBBİS üzerinde bir ekran açılacak. Halihazırda okullarda bulunan bilişim teknolojileri araçlarının bu sisteme kaydı sağlanacak ve bu aşamadan sonra standarta uygun ürünler, ekipmanlar alınıp, ağ altyapısı istenlen düzeyde iyileştirilecek.
  Fatih projesi kapsamında donatıma öncelikle ortaöğretim kurumlarından başlanarak 3-5 yılda bitirilecek. Donanım yayılırken yazılım topolojisi de devam edecek.

  Diğer istenen özellikler ise şunlar :
  -USB portu
  -Android 3.0 ve 2.3.4 işletim sistemi
  -1280 x 800 ve 1280 x 768 px ekran çözünürlüğü
  -10.1, 8.9, 9.5 inç ekran boyutları
  -1 GHz tek çekirdekli işlemci veya 800 MHz çift çekirdekli işlemci
  -1GB – 512 MB RAM
  -16GB dahili hafıza
  -8600, 6000, 3250 mAh batarya
  İhale şartnamesinde 3 farklı sınıfta tablet tanıtılıyor. Yukarıdaki istekler ise sınıflara göre ayrılıyor. Bakalım ihaleyi hangi tablet üreticisi kazanacak ? Merakla bekliyoruz. 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Fatih projesi açılımı

  Reklam  Fatih projesi, eğitim alanında yapılan en iyi projelerden biridir. Tenolojinin sıklıkla kullanılmaya başlandığı günümüzde bunu eğitime uyarlama fikri ile oluşturulmuştur.+ Yorum Gönder
fatih projesinin açılımı,  fatih projesi açılımı,  fatih açılımı,  fatih in açılımı,  Fatihin Açılımı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi