Nasıl Uzman Çavuş Olunur

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Nasıl Uzman Çavuş Olunur ile ilgili Kısaca Bilgi
  1. 1
    DOLUNAY
    Özel Üye
    Reklam

    Nasıl Uzman Çavuş Olunur

    Reklam    Nasıl Uzman Çavuş Olunur

    Forum Alev
    Nasıl Uzman Çavuş Olunur ?

    Nasıl Uzman Çavuşluk Yapılır ? Uzman Çavuşluk İle İlgili Gerekli Bütün Yararlı Bilgiler.


    Uzman Çavuşluk Hakkında Gerekli Tüm Bilgiler

    Nasıl Uzman erbaş olabilirim ? Nasıl uzman erbaş Olunur ? Kimler uzman erbaş Olabilir ? uzman erbaş olmak için gerekenler ? uzman erbaş olabilme şartları nelerdir ? gibi bütün sorulara cevap burada.
    Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı komando uzman erbaş alımı için duyuru yaptı.
    Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Başbuğun açıkladığı profesyonel ordu için ilk adım atıldı. Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı komando uzman erbaş alımı için duyuru yaptı. Dağ arslanları olarak da adlandırılan bu profesyonel komandolar yaklaşık 2 bin YTL maaş alacak
    Genelkurmay Başkanlığı, terörle mücadelede etkin görev yapacak profesyonel ordu için ilk adımı attı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı, komando tugaylarında görevlendirilecek uzman erbaş alımı için harekete geçti. Her iki komutanlığın internet sitesinde yapılan duyuruda, uzman erbaş olma şartları tek tek sıralandı.
    Buna göre, askerliğini hâlâ Özel Harekat Tabur Komutanlıkları ile Komdando Er Eğitim Birliklerinde komando olarak yapan ve terhis süresi 3 yılı geçmeyen kişiler uzman erbaş olmak için başvuruda bulunabilecek. TSKda Dağ arslanları olarak da adlandırılan, komando uzman erbaş olmak için en az lise ve dengi okul mezunu olmak gerekiyor. Uzman erbaşların görev tazminatları ile birlikte 2 bin YTLye kadar maaş almaları bekleniyor.
    Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadelede profesyonel yapıya geçeceğini, ilk kez Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ 27 Haziran 2007 Çarşamba günü Eğirdirde açıklamıştı.
    2 bin YTL maaş
    Geniş özlük haklara sahip olan uzman erbaşlar, 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanununa göre göreve başlayacak. Uzman çavuşlar 10. derecenin birinci kademesinden, uzman onbaşılar ise 11. derecenin birinci kademesinden göreve başlatılacak.
    Uzman erbaşlar lojmanlardan yararlanabilecek, askeri hastanelerde eş ve çocukları ile ücretsiz tedavi görebilecek, Silahlı Kuvvetler tazminatı, aile yardımı ödeneği, doğum yardımı ödeneği alabilecek. Uçuş ve paraşüt hizmetlerinde görevlendirilendirilecek uzman erbaşlar Silahlı Kuvvetler hizmet tazminatına ek olarak, aylık uçuş ve atlayış tazminatı alacaklar. Uzman erbaşların alacakları görev tazminatlarıyla birlikte 2 bin YTLye

    Kaynak: gelsinler.net  2. 2
    deniz_deniz
    Yeni Üye

    --->: Nasıl Uzman Çavuş Olunur

    Reklam    arkadaşlar sizden bu konuda gerçekten yardımlarınızı bekliyorum.arkadaşlar ben lise son öğrencisiyim meslek lisesi ticaret.ben üniversitemi okuyıcam.astsubaylık yada uzman jandarma sınavlarına giricem.mülakatlardan geçebilirsem olucak mülakatları geçeceğime inanıyorum tek bir korkum var.ben geçen sene bir kavgaya karıştım aile kavgasına dolayısıyla bundan dolayı mahkemeye çıkıtım ve mahkemem hala devam ediyo ama karşı taraf şikayetçi değil benden.yne ben ceza almam yada en fazla para cezası alırım.bu beni bu sınvaları kazanmama engel olurmu arkadaşlar.sizden ricam en kısa sürede bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.saygılar  3. 3
    Yirmiüç
    Yeni Üye
    Mahkemesi hala devam eden adamı yapmazlar Deniz.. sonuçlandıktan sonra başvur derim.

    Edit: ve askerliğini yaptıktan sonra veya askerliğe devam ederken başvur.. askeriyenin içini görmeden ön yargıya sahip olma.
    hiçbirşey göründüğü gibi değil.  4. 4
    deniz_deniz
    Yeni Üye
    cevabın için teşekkür ederim.mahkemem 29 kasımda sonuçlancak zaten ben üniversite bitince yani 2 sene sonra başvurucam bu sınava.ama korktuğum şey mahkemeye çıktım die böyle bir kavga yaptım die elenirmiyim yani bir kötü tarafaı olurmu elenmeme neden olurmu acaba.yardımcı olursan çok sevinirim.cevaabın için teşekkür ederim

  5. 5
    DOLUNAY
    Özel Üye
    Mahkeme kararından sonra bir fikir edinebiliriz, ordan çıkacak sonuç sicilinize işlenecek.

  6. 6
    bloodyhatred
    Yeni Üye
    merhaba ben meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim. Üniversite hayalim var fakat istediğim bölümlerin puanları çok fazla olduğundan, alternatif olarak askeriyeyi tercih ediyorum. Ancak astsubay mülâkatları zor olduğundan, devletin bize 2 yıllık yatay geçiş hakkı vermesini bi fırsat bilip üniversite bitiminden sonra askerliğimi yapıp teskere bırakabilme gibi bir imkanım var mı? Eğer bırakırsamda rütbe olarak hangi konumda başlayacağım? Şimdiden ilgilerinize teşekkürler . . .

  7. 7
    Ziyaretçi
    uzman çavuşluk sınavında hangidersten yani matemetik warmı

  8. 8
    Ziyaretçi
    ben lise 2 terkimm doguda yaparsam askerligimi başvurabilicegimi söylüyolar yardımını bekli yorum arkdşlar?

  9. 9
    Ziyaretçi
    fizik, kimya , biyoloji, geometri, matematik ne istersen var :P Öss mi sandın dostum bunu sözlü ve yazılı mülakatlar var tabi askerliğini yaptıktan sonra askere gitmeden başvurma hakkında bilgim yok :)

  10. 10
    Ziyaretçi
    arkadaslar bn orta okul mezunuyum askerlıgıme 6 ay var acaba askerde uzman onbası olarak kalabılırmıyım yardımlarınızı beklıyorum tskrler şimdiden..

  11. 11
    Ziyaretçi

    Cevap: Nasıl Uzman Çavuş Olunur

    Reklam    Arkadaşlar ben ortaokul mezunuyun sınavlara girebilirmiyim bide açıktan lisede okuyorum yani en az lise muzunu girebiliyorsa sınavlara açık liseyi bitiripte girebilir miyim ? Teşekkür ediyorum.

  12. 12
    Ziyaretçi
    Herkese selamun aleykum sizlere bir sorum var ben suan 24 yasındayım ve çocukken bir kavgaya karıstım ve mahkemeye cıktım 2008 yılında.. Mahkeme felan bitti ve ceza felan almadımda yatmadımda 2015 subat ayında askere gidiyorum u.çavus olarak kalmayı hedefliyorum bunun benm için sıkıntısı olurmu

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
uzman çavuş olmak için gerekenler,  nasıl uzman çavuş olunur forum,  uzman çavuş nasıl olunur,  komutan nasıl olunur,  nasıl komutan olunur
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi