Nüfus Cüzdanı Nasıl Çıkarılır Alınır

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Nüfus Cüzdanı Nasıl Çıkarılır Alınır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Nüfus Cüzdanı Nasıl Çıkarılır Alınır

  Reklam  Nüfus Cüzdanı Nasıl Çıkarılır Alınır

  Forum Alev
  Nüfus Cüzdanı Çıkartmak - Yeni Doğan Çocuk İçin Nüfus Cüzdanı Çıkarma

  Her doğum olayının, doğumun olduğu veya ikamet edilen yer ya da herhangi bir nüfus idaresine doğumdan itibaren bir ay içerisinde bildirilmesi zorunludur.

  Doğum olayını baba, anne, vasi, kayyım bunların bulunmaması halinde, çocuğun büyükana, büyükbaba veya ergin kardeşleri yada çocuğu yanında bulunduranlar tarafından, doğumu gösteren resmi belgeye dayanarak yapılabileceği gibi sözlü beyana dayalı olarak da yapılabilir.

  Bildirim, çocuğun baba veya annesinin nüfus cüzdanı ile varsa doğuma ait resmi belge veya raporla yapılır.

  Resmi vekiller çocuğun adının da belirtildiği özel vekillik belgesi ibraz etmek suretiyle müvekkilleri adına bildirimde bulunabilirler.

  Evlilik dışında dünyaya gelen çocukların bildirimi ise ana, ananın küçük, kısıtlı veya ölmüş olması ya da velayetin kendisinden alınmış olması durumunda çocuk için atanacak vasi veya kayyımları tarafından veya velayetin babaya verilmesi durumunda baba tarafından yapılır.
 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Nüfus Cüzdanı Nasıl Çıkarılır Alınır

  Reklam  nufus cüzdanı şayet değişmediyse sistem çünkü yıl geçmiyorki bişeyler değişmesin doğum belgesi ,anne baba evlilik cüzdanı ile başvurup çıkarılabilir kimlik kartı+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi