Günün İtirafları

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Günün İtirafları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  liceli21
  Özel Üye
  Reklam

  Günün İtirafları

  Reklam  Günün İtirafları

  Forum Alev
  Teslim ol ve kurtul
  Alt komşumuz Ziya Bey karısının rahatını artık kendi rahatından daha çok düşündüğünü ve bu sayede yavaş yavaş huzura erdiğini söyledi. Artık küçük detaylara takılmıyormuş; küçük mevzulardan tartışma çıkmıyormuş. Fark etmiş ki; aslında karısı mutlu oldukça -evde surat asan kimse kalmadığı için- kendi de daha mutlu oluyormuş. Kim ne derse desin; bu düşünce gücü veya beyin gücü değil arkadaş! Bu apaçık Ziya Bey'in gücü! Bu bir devrim!


  Yangın var
  Her şeyden isifa etmek, ücra bir memlekette, küçük bir kır evinde sadece kedilerim ve köpeklerimle, hiç insan yüzü görmeden yaşamak istiyorum. Kimse artık benden bir şey istemesin, ajandam gelecek 5 yıl için bomboş olsun, tek meşgalem camdan bahçemdeki sincapları seyretmek olsun istiyorum. Ama yapamıyorum. Bari avazım çıktığı kadar bağırayım diyorum. Onu da yapamıyorum. Daralıyorum, boğuluyorum, gene de ertesi sabah için saatimi 7'ye kuruyorum

  Trafikte intikam
  Bağdat caddesi'nin 2 şeritli yolunda 3 sıra halinde ilerleyerek beni sıkıştıran o lüks araç sahiplerine sesleniyorum; direksiyonu acemi şoför olan kız arkadaşıma bıraktığım andan itibaren bizim arabanın etrafından kaçmak için verdiğiniz mücadeleyi görmek; intikam egomu sonuna kadar tatmin etti.

  Komşun mu var derdin var
  Karşı apartmanın en üst katında üniverste öğrencisi kızlar kalıyor. Bazen o kadar çok gürültü yapıyorlar ki cinnet geçirmeme ramak kalıyor. Gerek içimde kalan üniversite uhdesi olsun, gerek evlerinden uzakta öğrenim göreye gelmiş olduklarını hatırlamam, gerekse de fahiş fiyatlara kiralarda oturmalarına üzülmem gibi sebeplerden dolayı; "Boş ver yahu, gençler, bırak gürültü yapsınlar" diyorum. Diyordum da geçen gece 02.00 sularında dayanamadım ve biraz çıkıştım. Ondan sonra beni balkonda gördüklerinde içeri kaçışıp ses çıkarmamaya başladılar. Ancak bu gece benim balkonda olduğumu farketmediler ve konuşmalarına kulak misafiri oldum. "Markete yarın parasını versek acaba sigara verir mi?" diye konuşuyorlardı. Yanlış anlaşılır diye düşünerek vazgeçtiler sonra. İçeri girmelerini bekleyip fazla paketimi balkonlarına attım ve hemen içeri kaçtım. Paketi benim attığımı bilmeseler de (ki bilmelerini de istemem) bu şekilde özür dilemiş oldum kendimce.

  Parayla açılan kapı
  Sevgilime ev tuttum; kirayı o ve ev arkadaşı ödeyecek malum ama sözleşme ve faturalarda hep benim adım var. Bu durumda ev sahibi kirayı da benim ödediğimi sanıyor. Yöneticisi, ev sahibi, hatta kapıcısı bile karşıma geçti ve buraların çok edepli, ahlaklı bir mühit olduğundan, eve erkek giremeyeceğinden yoksa apartmanın topluca şikayetçi olacağından bahsetti. "Ben eve girip çıkarım kardeşim, ev benim, kimse de karışamaz!" dediğimde de, "Sizden değil zaten, başka erkeklerden bahsediyoruz." dediler. Ahlakmış, pehh! Kapıcıya 40 TL, ev sahibine 320 TL, yöneticiye de 120 TL verdiğimde pekala memleketin en ahlaklısı olabiliyormuşum.

  Uyanık teyze
  Bankada o gün, "65 yaş" diye adlandırılan maaş ödemesi yapılıyor. Normalde ben kredilerde çalıştığım için maaş ödemiyorum ama buğulu gözlerle etrafına bakan tontiş teyzeyi görünce dayanamıyorum. Kendisini çağırıp maaşını ödüyorum. Kendisi o esnada kocasının ve oğlunun aynı kazada öldüğünden, durumlarının çok kötü olduğundan, kendi hastalıklarından bahsediyor. Ortam gayet hüzünlü, ağladık ağlayacağız... Taa ki çaycımızın teyzeyi tanıması ve “Hatice Teyze, yine sıraya girmemek için hikaye yazıyorsun değil mi?” demesine kadar. Teyzemin cevabı ise gayet sade ve anlam dolu oluyor. "Sus enik!"

  Düğün hediyem
  Henüz bir aylık evli ama iki aylık hamileyim. Düğünümüze hazırlanırken adetimin stresten geciktiğini düşünmüştük. Evliliğimizin ikinci günü bitmek bilmeyen mide bulantılarından sonra test yaptırdık ve pozitif çıktı. 4 yıldır birlikteliğimizde önlem almadığımız halde yumurtalıklarımdaki problem nedeniyle hiç hamile kalmadım. O an haberi aldığımda ne yapacağımızı şaşırdık. Ailelerimize açıklayamayacağımız gibi, bir de mevcut olan bir dünya borç gözümüzü korkuttu. Sevinemedim bile... Doktora gittik aldırmaya ve onun kalp atışlarını duydum, yapamadık. Düşmesi için dua ederken o sımsıkı hayata sarıldı. Beni bu fikrimden vazgeçiren o kalbi durdaramadım. Artık ben de büyülü bahçeyim. Kabullendim ve hayatımda ilk kez doğru bir karar verdiğime inanıyorum. O benim düğün hediyem....

  Koku yakayı ele verdi
  Ayrı kaldığım kızımla görüştüğüm zamanlarda üzerinde hissettiğim kokuyu bir türlü hatırlayamıyordum. Bu koku nedir diye diye sonunda kokuyu buldum. Koku, aylarca önce evimizde çalışan, hiç bir sebep yokken, kocamla anlaşamadığını söyleyerek aniden işi bırakan yardımcımızındı. İhtimal veremesem de ufak bir takiple, hem aldatıldığımı, hem de kızıma onun baktığını öğrendim. Demek ki bazı olaylar hafızadan silinirken, koku hafızasına bir şey olmuyormuş.

  Anne sütü
  O kekten niye yemedim diye merak eden misafirlerim, yemedim çünkü evde tek olduğumdan ve süt bittiğinden bakkala gidemedim ve bebeğim için kendi göğsümden sağdığım sütten kullandım mecburen. Ne diyeyim, yarasın.
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Günün İtirafları

  Reklam  Her insanın itiraf edeceği bir ya da birden fazla başından geçen olaylar vardır mutlaka. Bazıları komik bazıları ise hüzünlü itiraflardan oluşmaktadır.+ Yorum Gönder
günün itirafları,  komşu karısı itiraf
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi