Google’nin Anlamı Nedir ?

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Konu Dışı Başlıklar Bölümünden Google’nin Anlamı Nedir ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  LoveNess
  Bayan Üye
  Reklam

  Google’nin Anlamı Nedir ?

  Reklam  Google’nin Anlamı Nedir ?

  Forum Alev
  Hergün binlerce kez girdigimiz üzerine efsaneler üretilen başarı öykülerinin en önünde yer alan Google ne demektir hiç merak ettiginiz mi ? Bu isim üzerine binlerce efsane anlatılıyor yok garajda google’yi hazırlarken biri söylemiş, yok bir arkadaş bir arkadaşına go go demiş daha neler neler internette araştırsanız daha binlercesi çıkacaktır.. Özellikle Türk halkı baya baya bir fazla tanımlama yapmıştır.. Neyse bizim yaptıgımız tanımlamada boşa gitmesin buda bir efsane denilmesin diye sizlere birinci kaynakta Google’ nin Tanımını yapayım istedim..
  Google kelime anlamı google’nin kendi tanıtımında yet alan What’s a Google? ( What’s a Google Mean ? ) başlıklı yazısında bu kelimenin nereden geldiği açıklanmış.

  Google kelimesinin gerçek anlamı : Amerika’lı matematikçi Edward Kasner, bir matematik teorisi üzerinde çalışırken işlemleri kısaltmak için 100 sıfırlı sayıya bir isim bulayım demiş ancak isim yada soyadını vermek yerine bir bebek olan yeğeni Milton Sirotta‘ya bu sayının yazılı olduğu bir kağıdı göstermiş ve “bu ne?” diye sormuş ?. Bebekte kendine yakışır şekilde gogol demiş. Sadece bir bebek hecelemesi ve son derece anlamsız, üstelik hiçbir matematikçide bu ismi bir teorisinde kullanmamış diyor ve adını gogol olarak koyuyor.
  Zamanla “Googol” diye daha sempatik okunan kelimemiz , Kasner’in “Mathematics and the Imagination” adlı kitabıyla birlikte popülerleşiyor. google’ı kuran yazılımcı mühendis arkadaşlarda hayatları boyunca matematikle cebelleştikleri için ilk akıllarına bu kelime geliyor. Aramalar da birçok sonuç çıkacak, goooooooooooooogle diye uzayıp gider diyede bir mantik yürürüyorlar ve bu ismi begeniyorlar tabi anlamsız oldugu için internet isim hakkıda boşta bulunuyor ve birkaç doları bastırıp isim hakkınıda alıyorlar.
 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Google’nin Anlamı Nedir ?

  Reklam  En iyi arama motorların başında gelen google, isminin oluşturulması ile ilgili farklı hikayeler söylenmektedir. Google kelimesinin aslında herhangi bir anlamı yoktur. Bir bebeğin ağzından çıkan kelimelerden oluşturulmuştur.+ Yorum Gönder
googlenin anlamı,  ğooğle,  google nin anlamı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi